TOP 10

TOP 10: Predpovede z minulosti, ktoré boli totálne mimo

Predpovede

videní: 3.4K

Už od začiatku histórie ľudstva nás zaujímali predpovede budúcnosti. A bolo ich naozaj veľa, a dokonca boli niektoré z nich až neuveriteľne presné. Jedným z najznámejších „prorokov“ bol Nostradamus, francúzsky lekár a astrológ, ktorý predvídal udalosti ako francúzska revolúcia, obe svetové vojny a dokonca smrť princeznej Diany.

Hoci sa jeho príbeh môže zdať neuveriteľný, veľa ľudí nedokázalo zodpovedať kľúč k jeho úspechu. Táto „časová os veľmi zlých predpovedí budúcnosti“, ktorú vytvoril portál Infographic, ukazuje presný opak – tie najhoršie predpovede v histórii, ktoré boli tak mimo, že ich autori sa zrejme cítili skutočne trápne. 🙂

1800 – Rýchlovaky

japan-train-railroad-railway-72594

„Cestovať rýchlovakom nie je možné, pretože pasažieri by neboli schopní dýchať a umreli by na asfyxiu,“ Dr. Dionysys Larder, profesor filozofie a astronómie na londýnskej univerzite.

1859 – Ťažba ropy

oil-monahans-texas-sunset-70362

„Ťažba ropy? Myslíte tým vŕtanie do zeme, aby ste sa pokúsili nájsť ropu? Vy ste sa zbláznili!“ Spolupracovníci Edwina L. Drakea, ktorí takto okomentovali jeho návrh začať ťažiť ropu v roku 1859. Neskôr tohto roku Drake vybudoval prvú ropnú spoločnosť na svete.

1876 – Telefón

pexels-photo-209695

„Tento takzvaný telefón má tak veľa nedostatkov, že ho nikto nebude brať vážne ako prostriedok komunikácie,“ poznámka vo Western Union.

1880 – Žiarovka

pexels-photo-577514

„Každý, kto je oboznámený s týmto objektom, ho označí za obrovský prepadák,“ Henry Morton, prezident technologického inštitútu, na adresu Edisonovej žiarovky.

1902 – Lietadlá

flight-sky-clouds-fly

„Lietať so strojmi ťažšími ako vzduch je nepraktické a totálne nemožné,“ Simon Newcomb, kanadsko-americký astronóm a matematik, 18 mesiacov pred tým, ako bratia Wrightovci vykonali prvý let lietadlom.

1903 – Automobily

pexels-photo-593172

„Kone tu ostanú navždy, automobily sú len aktuálnym módnym výstrelkom,“ prezident michiganskej banky, ktrý radil právnikovi Henryho Forda, aby investoval radšej niekam inam.

1916 – Tanky

green-attraction-war-museum

„Myšlienka, že vojaci budú nahradení týmito oceľovými strojmi, je absurdná,“ komentár Aide-de-camp poľnému maršalovi Haigovi pri prezentácii tankov.

1927 – Herci

1200px-Chaplin,_Charlie_(His_New_Job)_01

„Kto, do pekla, chce počúvať hercov hovoriť?“ H. M. Warner, spoluzakladateľ Warner Brothers.

1946 – Televízia

pexels-photo-1201996

„Televízia neprežije, pretože ľudí veľmi rýchlo prestane baviť pozerať sa na hranatú debnu každý večer,“ Darryl Zaunuck, filmový producent.

1977 – Počítač

pexels-photo-374074

„Neexistuje dôvod, prečo by každá domácnosť mala vlastniť počítač,“ Ken Olson, prezident a zakladateľ Digital Equipment Corporation.

Bonus – 1995 – Internet

pexels-photo-577585

„Pravdou je, že žiadna online databáza nedokáže nahradiť dennú tlač,“ Clifford Stoll v článku s názvom „Internet? Ble!“.

Zdroj: BoredPanda | Infographic.city | topdesat

 

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen