Zaujímavosti

10 fascinujúcich psychologických faktov, vďaka ktorým lepšie porozumieš nielen sebe

10 fascinujúcich psychologických faktov, vďaka ktorým lepšie porozumieš nielen sebe

videní: 2.4K

Naučiť sa niečo nové o sebe je vždy zaujímavé a v neposlednom rade aj zábavné. Porozumenie psychológie ľudského správania sa k ostatným môže byť náučnejšie a zábavnejšie, než sa na prvý pohľad zdá. V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko najzaujímavejších psychologických faktov, vďaka ktorým lepšie porozumieš nielen sebe, ale aj ostatným ľuďom vo svojom okolí.

1. Priateľstvo, ktoré sa zrodilo medzi 16. a 28. rokom života je najsilnejšie a má najväčší potenciál vydržať dlhú dobu.

women-friends-friendship-helping-together-160767

2. Ženy vo všeobecnosti preferujú mužov s hrubým hlasom, pretože ich považujú za sebavedomejších a mierumilovnejších.

man-1968439_1280

3. Ľudia, ktorí poskytujú tie najlepšie rady, majú zvyčajne najviac problémov.

silhouette-1082129_1280

4. Čím je človek inteligentnejší, tým rýchlejšie má myšlienky a tým horší je jeho rukopis. V podstate je jeho mozog rýchlejší ako jeho ruka.

pexels-photo (1)

5. Naše emócie nemajú žiadny vplyv na to, ako s ľuďmi komunikujeme. V skutočnosti je opak pravdou: naša náladá závisí od toho, ako s ľuďmi komunikujeme.

hands-people-woman-meeting

6. Spôsob, akým sa človek správa k obsluhe v reštaurácii, v skutočnosti napovedá veľa o jeho charaktere.

pexels-photo-299550

7. Ľudia, ktorí majú silný zmysel pre pocit viny, dokážu oveľa lepšie pochopiť myšlienkam a pocitom ostatných ľudí.

pexels-photo-271645

8. Vo všeobecnosti muži nemajú väčší zmysel pre humor ako ženy. Je pravdou, že muži vtipkujú oveľa viac ako ženy, avšak nezáleží im na tom, či sa ostatným ľuďom páči ich typ humoru alebo nie.

man-person-red-white

9. Hanbliví ľudia rozprávajú o sebe veľmi málo. Avšak ak tak spravia, rozprávajú o sebe spôsobom, ktorý ostatným ľuďom evokuje, že ich veľmi dobre poznajú.

girl-850117_1280

10. Ženy majú dvakrát toľko receptorov bolesti, avšak majú oveľa vyšší prah bolesti.

man-couple-people-woman

Zdroj: Brightside

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen