Zaujímavosti

Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

deja vu

videní: 2.5K

Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 – 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa varoval. Čo teda znamená tento stav?

1. Znamená to, že si mladý.

6 vecí, ktoré nám hovorí naše telo, keď zažijeme Deja Vu

Prvé skúsenosti s deja vu majú najčastejšie deti, ktoré sú mladšie ako 10 rokov. Obdobie, kedy sa to stáva najčastejšie, je však vo veku od 15 do 25 rokov. Potom sa udalosti začnú s pribúdajúcim vekom znižovať.

2. Znamená to, že tvoj mozog pracuje.

6 vecí, ktoré nám hovorí naše telo, keď zažijeme Deja Vu

Pretože sa prežívanie deja vu s pribúdajúcim vekom stáva menej časté, niektorí vedci si mysleli, že niečo nie je v poriadku s pamäťou. Môže to byť v skutočnosti známka zdravej mysle.

3. Tvoja pamäť nemusí byť synchronizovaná

6 vecí, ktoré nám hovorí naše telo, keď zažijeme Deja Vu

Existuje veľa odborníkov, ktorí veria, že deja vu má niečo spoločné s tým, ako si vybavujeme spomienky. Táto udalosť môže byť reakciou na situáciu pripomínajúcu skúsenosť z minulosti, ktorú si celkom nepamätáš. Možno sa to stalo, keď si bol malé dieťa, alebo si z iného dôvodu nemôžeš spomenúť.

Okrem toho máme tendenciu všímať si denne veľa podrobností, ale nepamätáme si ich. Takže môžeš mať pocit, že si už predtým videl situáciu kvôli tým maličkým detailom, na ktoré si zabudol.

4. Môže sa to stať tesne pred záchvatom.

6 vecí, ktoré nám hovorí naše telo, keď zažijeme Deja Vu

Pred záchvatom ťa môžu upozorniť rôzne typy fyzických a psychických znakov, pričom jeden z nich zažíva deja vu. Takže, ak si mal v minulosti záchvaty, možno budeš chcieť byť v strehu.

To isté sa však môže stať, aj keď nemáš neurologické problémy. Totižto, deja vu sa vyskytuje v tej istej časti mozgu. Stále sa verí, že to môže byť iba oneskorený prenos medzi ušami, očami a inými zmyslami.

5. Ste príliš vyčerpaní alebo vystresovaní.

6 vecí, ktoré nám hovorí naše telo, keď zažijeme Deja Vu

Keď si unavený a v strese, môžeš zažívať deja vu častejšie. Ak to bude pokračovať, mal by ste zvážiť rôzne spôsoby, ako si viac oddýchnuť.

Takže tento jav zažívaš pravdepodobne preto, lebo keď si v strese, tvoja pozornosť je nižšia. Ak ťa napríklad vyruší hluk, zatiaľ čo sa ti tvoj budúci partner chystá nasadiť prsteň na ruku, zastavíš sa a na chvíľu rozmýšľaš. Keď budeš pokračovať, môže to pôsobiť deja vu, pretože sa zdá, že si už bol v rovnakej situácii.

6. Časté deja vu môže byť znakom úzkosti.

6 vecí, ktoré nám hovorí naše telo, keď zažijeme Deja Vu

Vyskytli sa prípady, keď tento stav vyvolala úzkosť, ktorá túto duševnú poruchu ešte zhoršuje. Aj keď na nich vedci pracujú, stále je potrebné vykonať viac testov, ktoré potvrdia túto skutočnosť.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen