Tipy a triky

TOP10 potravín, vďaka ktorým sa zvýši tvoja imunita

imunita

videní: 1.8K

Podľa WHO viac ako 23 miliónov ľudí ročne ochorie len na konzumáciu kontaminovaných potravín. A podľa ďalších informácií existuje toľko rôznych vírusov, koľko je hviezd na oblohe. Aby sme zabránili chorobe nášho tela, najlepším riešením je vybudovať si imunitu zvnútra. Našťastie sa imunita dá posilňovať celkom jednoduchými spôsobmi.

1. Mandle

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Okrem toho, že 30 g má rovnakú hodnotu vápnika ako 1/4 šálky mlieka, vám úžasné živiny obsiahnuté v týchto orechoch pomôžu udržať telo fit. Podľa vedcov mandle posilňujú imunitný systém, najmä proti vírusom. S vysokým obsahom vitamínu E a vlákniny môžu tiež udržiavať hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

2. Slnečnicové semená

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Slnečnicové semiačka, ktoré sú zdravým občerstvením, sa môžu ukázať ako tvoj záchranca, pokiaľ ide o imunitu. Znižujú riziko rôznych chronických ochorení, ako je Alzheimerova choroba a taktiež robia zázraky pre budúce matky a pomáhajú zdravému vývoju plodu.

3. Papája

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Papája, bohatá na  antioxidanty , je chutnou voľbou nabitou výhodami. Niektoré z nich zahŕňajú boj proti zápalu, zníženie rizika rakoviny a udržiavanie správneho trávenia.

4. Kivi

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

S vitamínom C, vitamínom K a vitamínom E môžu kivi pomôcť pri astme a poďakuje sa im aj tvoja imunita. Môžu tiež zabrániť ochoreniu, ako je prechladnutie a chrípka. Kivi navyše môže pomôcť pri trávení a slúži ako ochrana pred stratou zraku.

5. Ďumbier

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Tento ľahko dostupný koreň urobí s tvojim telom zázraky. Znižuje hladinu cholesterolu, zmierňuje bolesti pri menštruácii a celkovo zvyšuje schopnosť tela bojovať proti infekciám.

6. Baza

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Baza je plná antioxidantov a často sa používa na liečbu rôznych chorôb. Tieto fialové bobule môžu bojovať proti stresu a zlepšiť vnútorné fungovanie tvojho imunitného systému.

7. Ustrice

10 Foods That Can Boost Your Immunity Naturally

Niečo pre milovníkov morských plodov, ustrice sú síce nízkokalorické, ale plné výživných látok. Sú skvelým zdrojom omega-3 mastných kyselín a bielkovín. Konzumácia ustríc môže tiež zabezpečiť, aby tvoja imunita fungovala ako máj, a to vďaka zinku , ktorý obsahujú. Znižujú tiež riziko cukrovky.

8. Špenát

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Nie je žiadnym tajomstvom, že špenát je prospešný pre tvoje zdravie, vedel to už známy námorník, ale zdá sa, že táto výživná bomba je skvelá aj pre vašu imunitu. Špenát je skvelým zdrojom horčíka, ktorý je potrebný na udržanie nervových funkcií, zdravého srdca, dobrého krvného tlaku a silných svalov.

9. Vodný melón

imunita

Vodný melón môže nielen udržať tvoju pokožku a vlasy zdravé, ale môže tiež zlepšiť trávenie a zmierniť zápal v tele.

10. Ovocie bohaté na vitamín C.

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Podľa štúdie môže vitamín C posilniť tvoj imunitný systém 20 spôsobmi! Aby sme vymenovali aspoň niektoré, môže udržiavať zdravé tvoje biele krvinky, zabíjať nežiaduce alebo zlé bunky a zvyšovať tvorbu protilátok.

Bonus: sila mandlí a imunita

10 potravín, ktoré môžu prirodzene zvýšiť vašu imunitu

Okrem budovania imunity existuje ešte oveľa viac dobrých vlastností mandlí, ktorými môžu priniesť tvojmu telu. Znižujú hladinu cholesterolu, dodávajú do krvi viac antioxidantov, pomáhajú zhodiť nejaké kilogramy a dokonca udržujú tvoje oči zdravé. Mandle tiež udržiavajú pokožku čistú a môžu zlepšiť myslenie.

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen