Zaujímavosti

10 jednoduchých návykov, ktoré ti zlepšia život

10 jednoduchých návykov, ktoré ti zlepšia život

videní: 730

Niekedy, ak chceš v živote dosiahnuť nejakú pozitívnu zmenu, mal by si sa pozrieť na svoj životný štýl. Počas dňa robíme veľa vecí automaticky – sú to naše návyky. Tak prečo ich nezmeniť a z negatívnych spraviť také, ktoré na nás budú vplývať pozitívne. Dnes ti predstavíme 10 jednoduchých návykov, ktoré ti zlepšia život.

10 jednoduchých návykov:

1. Svoj deň začni pohárom vody s citrónom

zdravystyljeden

Každý deň si dopraj pohár vlažnej vody s citrónovou šťavou. Tento rituál ti každé ráno dokonale naštartuje metabolizmus. Citrónová šťava obsahuje vitamín C, ktorý zvyšuje tvoju imunitu. Navyše sa ti zlepší aj pleť. Aká jednoduchá vec s celkom pozitívnym výsledkom.

2. Potri si tvár kockou ľadu v ktorom sa nachádza aj harmanček

Ďalším užitočným ranným zvykom je vyčistiť si tvár kockou ľadu, ktorý je vyrobený z vývaru harmančeka. Je to prospešné proti vráskam. Okrem toho stimuluje procesy v regenerácii pokožky.

3. Vezmi si so sebou nejaké ľahké občerstvenie

Presne tak, namiesto čokoládovej tyčinky a rôznych sušienok si skús pripraviť zdravé a ľahké občerstvenie. Môže to byť ovocie, ľahký šalát zo zeleniny alebo nejaký jogurt. Je dobre nosiť so sebou takéto ľahké občerstvenie, ktoré neobsahuje jednoduché sacharidy. Už za mesiac sa dostavia viditeľné výsledky.

4. Používaj dentálnu niť

Stav tvojich zubov závisí priamo od zdravia tvojho tela. Vedci dokonca dokázali spojenie medzi zubami a kardiovaskulárnymi ochoreniami. Preto by si pri klasickom umývaní zubov nemal zabúdať ani na dentálnu niť. Pomáha vyčistiť priestor medzi zubami, kde uviazli zbytky akéhokoľvek jedla.

5. Dopraj si jablko takmer po každom jedle

Po každom jedle nám odporúčajú vyčistiť si zuby – to však nie je také jednoduché. Nie vždy nám to dovoľuje situácia. Existuje však jedno veľmi jednoduché a perfektné riešenie – jablko. Konzumáciou jablka si vyčistíš ústa od všetkých pokrmov, zlepšíš si krvný obeh v ďasnách a normalizuješ kyslosť v ústach. Aké jednoduché, však?

6. Studená a teplá sprcha zároveň

10 jednoduchých návykov

Len niekoľko minút tejto činnosti ti prinesie obrovské výhody pre tvoje zdravie. Ak totižto striedaš počas sprchovania teplú a studenú vodu, tak si dokonale posilňuješ nervový systém a krvné cievy. Navyše, takáto sprcha je dokonalou prevenciou pred vznikom kŕčových žíl.

7. Polož si pohár s vodou na stôl

Väčšina ľudí si ani nevšimne, že trpí dehydratáciou. Ak si sa rozhodol dodržiavať zdravý životný štýl, prvou vecou na ktorú by si nemal zabúdať je dodržiavanie pitného režimu. Do tohto zoznamu však nepatrí čaj, káva a rovnako aj sýtené nápoje. Jednoducho pri práci umiestni na svoj stôl pohár (fľašu) s vodou. Od tohto momentu budeš prijímať oveľa viac tekutín ako obyčajne. Je to spôsobené tým, že vodu máš stále na očiach a tak na ňu nezabudneš.

8. Jedz orechy

Stačí 50 gramov orechov denne. Hovoríme o akýchkoľvek orechoch, ktoré ti chutia. Vďaka omega-3 mastným kyselinám posilňujú kardiovaskulárny systém, vlasy a nechty. Navyše orechy obsahujú selén, antioxidanty, vitamín E, rastlinné steroly (látky, ktoré znižujú hladinu škodlivého cholesterolu), draslík, vápnik, železo, horčík a zinok. Stručne povedané, orechy sú skladiskom vitamínov a živín.

9. Ponožky počas spánku

V lete môžu byť ponožky bavlnené, no v zime si vyber radšej tie z vlny. Po sprchovaní pred spaním používaj kokosový olej s niekoľkými kvapkami oleja z mäty. Pomasíruj si nohy aby nasiakli olejom a potom si daj na nohy ponožky, ktoré si na nohách nechaj po celú noc. Výsledok sa dostaví okamžite. Nohy budú jemné a hladké.

10. Čítaj každý deň

Čítanie by malo byť samozrejmosťou, pretože zlepšuje tvoju pamäť, logické myslenie a predstavivosť. Bolo dokázané, že pravidelné čítanie môže spomaliť (alebo dokonca zastaviť!) Alzheimerovu chorobu a demenciu. Aby si si zvykol čítať rýchlejšie, rozmiestni po celom dome knihy. Tiež si nezabudni zobrať knihu so sebou aj na cestu. Prečítaš si ju tak aj počas cesty autobusom a vlakom.

Zdroj: brightside / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen