TOP 10

10 faktov o ľudskom mozgu, ktoré ti dokážu, že sme schopní dokázať skutočne čokoľvek

mozgu

videní: 370

Náš mozog je úžasný. Môže nám pomôcť dosiahnuť akýkoľvek vrchol, dosiahnuť najvernejšie sny a dosiahnuť najzložitejší cieľ. Priznáme sa, že v redakcii nie sme fanúšikmi motivačných citátov a podobných vecí, podľa ktorých k úspechu stačí zmeniť zmýšľanie, no určite súhlasíme s tvrdením, že ľudský mozog je fascinujúci!

1. Ľudský mozog nepozná rozdiel medzi realitou a predstavivosťou

Náš mozog reaguje na každú myšlienku a nedokáže rozoznať skutočnosť od ilúzie. To je dôvod, prečo ľudia pozerajúci sa na svet cez ružové okuliare majú pocit šťastia a to je dôvod, prečo naše telo považuje placebo za skutočný farmaceutický výrobok.

2. Duševná práca neunavuje mozog

V skutočnosti pocit psychickej únavy vzniká kvôli našim emóciám. Zloženie krvi prúdiacej cez mozog počas jeho aktívnej práce zostáva nezmenené. Na rozdiel od toho, krv prúdiaca žilami človeka, ktorý pracoval celý deň, sa mení výrazne.

3. Mozog pracuje automaticky

Viac ako polovica dnešných myšlienok pochádza zo včera. To je dôvod, prečo je pre pesimistov také ťažké zmeniť ich vnímanie sveta. Potrebujú doslova „vyčistiť“ svoj mozog a častejšie reagovať na pozitívne veci.

4. Vidíme to, čo chceme vidieť

Akékoľvek tvoje myšlienky sa podvedome pretavujú do reality. Napríklad ak snívaš o výlete do Paríža, všade uvidíš veci, ktorí ti budú pripomínať toto mesto.

5. Aj mozog potrebuje tréning

V tomto sa ľudský mozog neodlišuje od svalov. Aj on potrebuje tréning. Učenie, čerstvý vzduch, zdravá strava, zdravý spánok, cestovanie na nové miesta, nové aktivity, vytváranie poznámok, tancovanie a dokonca aj hranie Tetrisu sú užitočné aktivity pre tvoj mozog.

6. Náš mozog nikdy neodpočíva

Aj počas spánku náš mozog naďalej tvrdo pracuje. Dokonca je jeho činnosť počas spánku ešte vyššia ako v priebehu dňa.

7. Občas ale treba aj „vypnúť“

Aby sme sa neutápali v tisícoch negatívnych myšlienok, musíme sem tam „vypnúť“, aby sme posilnili náš imunitný systém. Nezabudni na aktívny odpočinok: pre tvoj mozog je to najužitočnejší druh relaxácie.

8. Zabúdať je prospešné

Ak si chceš uchovať nové spomienky, musí sa tvoj mozog najprv zbaviť tých starých. Bolo by pekné, ak by sme sa mohli rozhodnúť, čo si pamätať a na čo zabudnúť. Hm, v skutočnosti to dokážeš to istej miery ovplyvniť: jednoducho používaj častejšie informácie, ktoré si chceš pamätať.

9. Mozog nás nedokáže bolieť

Hoci ľudský mozog reaguje na bolesť, sám ju však necíti, pretože nedisponuje potrebnými receptormi. Táto skutočnosť sa ale nevzťahuje na množstvo krvných ciev, nervov a tkanív, ktoré obklopujú mozog.

10. Dokážeme zmeniť svoj mozog

Akýkoľvek druh činnosti spôsobuje, že náš mozog vytvára nové neurónové spojenia. Ak si myslíme, že nie sme schopní dosiahnuť napríklad povýšenie, táto myšlienka sa v priebehu času v našom podvedomí iba posilní. Ak si ale budeš myslieť, že uspeješ, samotný mozog ti dá príležitosti na realizáciu svojho cieľa.

Zdroj: BrightSide / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen