TOP 10

TOP 10 najzvláštnejších povolaní na svete. Toto by si robiť naozaj nechcel


videní: 2.2K

Pamätáš si, keď si bol dieťa a uvažoval si nad svojou vysnenou prácou, ktorá bola taká úžasná, že si si myslel, že vlastne ani nebudeš musieť pracovať? Potom si sa dostal na strednú a vysokú školu a život ti dal takú facku, že sa všetky tvoje detské sny okamžite rozplynuli? Nuž, určite sú na svete ľudia, ktorí sú na tom ešte horšie. Každá práca má svoje tienisté stránky. Ako vždy vravieval môj otec, „ak by sme radi svoju prácu tak, ako tvrdíme, robili by sme ju aj zadarmo“. Okej, nie je skutočný citát môjho otca, práve som si ho vymyslel. Ale pointa je dobrá, nie?

Mimochodom, niektorí ľudia majú skutočne zlú prácu a aj napriek tomu ich baví a sú v nej dobrí. Stalo sa ti, že pri prechádzaní pracovných ponúk si sa pozastavil a pomyslel si si, že „kto už len toto môže robiť?“ Ver, že niekto to robiť musí. A nám len ostáva dúfať, že títo ľudia dostanú  zaplatené poriadne mzdy. Ale všetci vieme, že to tak nie je. Prichádzajú domov po náročnom dni, ktorý je 10-krát horší ako ten tvoj s rovnakou mzdou.

Poďme sa preto pozrieť na niektoré skutočne zvláštne pracovné miesta, pri ktorých možno začneš milovať to svoje zamestnanie. Teda v tom prípade, že nerobíš niečo, čo sa nachádza v tomto zozname. V tom prípade súcitime s tebou. Mimochodom, niektoré z nich je skutočne ťažké pomenovať v slovenskom jazyku. P.S.: rebríček nie je zoradený od najmenej zvláštneho po najviac zvláštneho, preto v poradí divných zamestnaní nehľadaj logiku. 🙂

10. Tester dezodorantov

Si tímový hráč so silným zmyslom pre hygienu a praktický postoj? Pripoj sa k našej spoločnosti, ktorá sa zaoberá starostlivosťou o pokožku. Ponúkame flexibilnú pracovnú dobu a minimálnu mzdu s veľmi zriedkavými bonusmi. Tvojou náplňou práce bude „ovoniavať“ tie najsmradľavejšie podpazušia až kým náš produkt nezačne fungovať. Neváhaj a podaj žiadosť!

9. Krotiteľ kačíc

Aj keď to môže znieť cool, úlohou krotiteľa kačiek je v podstate starať sa o hotelový rybník plný kačíc. A sprevádzať ich okolo areálu ako atrakciu. Je to ako byť majstrom Pokémona, akurát, že tu nikto nebojuje a nikto nechce kačice vymeniť za nejaké iné zvieratko.

8. „Popolový“ portrétista

Áno, to je skutočná vec. Spoločnosť vo Virgínii v USA najíma ľudí, ktorí maľujú portréty s použitím popola mŕtvych ľudí.

7. Profesionálny „trúchlič“

V Afrike a Ázii si môžeš najať ľudí, ktorí budú plakať na pohreboch. Perfektné, ak bol zosnulý vlastne veľmi zlý človek, ktorý nikomu nebude chýbať, ale jeho pozostalí to chcú poprieť z úcty k nemu. Alebo aký iný význam má toto povolanie?

6. Presunovač ľadovcov

V kategórii „pracovných miest, ktoré by zahcránili Titanic“ je na prvom mieste jednoznačne toto. Existujú ľudia, ktorí dostávajú zaplatené za to, že rozpohybujú ľadovce. Okrem toho majú aj rôzne iné benefity. Napríklad svojej polovičke môžu bez výčitok svedomia povedať „miláčik, pre teba by som aj ľadovce prenášal“. Okrem toho nám nenapadajú skoro žiadne výhody plynúce z tohto zamestnania.

5. Profesionálny čistič uší

Vďaka, India. Toto je rozhodne jeden z tých druhov pracovných miest, ktoré sú potrebné na to, aby udržali v chode ekonomiku s viac ako miliardiou ľudí.

4. Pštrosí babysitter

V Južnej Afrike skutočne existuje povolanie, ktorého úlohou je strážiť pštrosie mláďatá. Presne tak, ako opatrovateľky strážia tie ľudské mláďatá. Ale s pštrosmi. Avšak tu sa na chvíľku zamyslíme. Toto môže byť pomerne zaujímavé odhaliadnuc od pomerne agresívnej povahy pštrosov. A ich silných nôh.

3. Kurací „sexer“

Nie, nie je to tak, ako by si si mohol na prvý pohľad myslieť. Táto práca nemá nič spoločné so skutočným sexom. Ide o slovo „sex“ prevzaté z anglického jazyka, čo znamená pohlavie. Úloha tohto povolania teda je zistiť pohlavie malých kuriatok.

2. Pozorovateľ schnutia farieb

Spomínaš si na tie situácie, pri ktorých ľudia hovoria, že „to bolo také nudné, že som sa cítil, akoby som sa pozeral na schnutie farby“? Nuž, aj toto je skutočná práca. Má to čo do činenia s uistením sa, že farba ostane odolná a zachová si požadovaný odtieň aj po tom, ako vyschne. A taktiež to má súvis s psychickými poruchami vyplývajúcimi so zamestnania. Dokážeš si predstaviť pozerať sa niekoľko hodín denne, ako schne farba?

1. Oshiya 

Ako už názov napovedá, toto zamestnanie pochádza z krajiny vychádzajúceho slnka, teda z Japonska. Oshiya je niekto, kto dostane zaplatené za to, aby – a to doslova – strkal ľudí do metra. Tomu sa povie zamestnanie založené na kontakte s ľuďmi. 🙂

A aké je to najzvláštnejšie povolanie podľa teba?

Zdroj: brainberries.co / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen