TOP 10

10 najväčších architektonických zlyhaní, ktoré si kedy videl

10 najväčších architektonických zlyhaní

videní: 1.6K

Správnym architektonickým návrhom môže architekt zožať obrovský úspech a vyraziť dych zopár ľudom. Ale keď sa architekt vyberie zlým smerom, vyznie to ako škvrna od kečupu na krásnom novom bielom tričku. Dnes ti ukážeme rôzne úkazy od škaredých hotelov po zle navrhnuté budovy. Do rebríčka sa dokonca dostala aj budova, ktorú nájdeme na Slovensku. Pozri si týchto 10 najväčších architektonických zlyhaní, ktoré kedy uzreli svetlo sveta:

10. Grand Lisboa Hotel

grandlisboahotel

Architektúra hotela Grand Lisboa vyzerá rovnako ako jadrová bomba, ktorá zasiahne krajinu. Tu sa nedá napísať nič iné.

09. Tropicana Field

tropicanafield

Vonkajšie pole Tropicany vyzerá ako akýkoľvek iný podobný štadión, skutočný problém však nastáva vo vnútri, konkrétne nad hracou plochou. Lávky, ktoré sa nachádzajú nad ihriskom, spôsobujú obrovské problémy práve počas hry. Často sa totižto stáva, že počas baseballovej hry zasiahne loptička jednu z lávok.

08. Budova Slovenského rozhlasu

slovenskyrozhlasbudova

Áno, už vyššie spomínaná budova, ktorá sa nachádza u nás na Slovensku. Niekomu sa páči, niekomu nie. Do zoznamu sme ju zaradili, ale názor si už vytvor sám.

07. Budova Mirador

mirador

Nachádza sa v Madride a vyzerá to tak, že z nej jeden kúsok priamo v strede chýba. Budova sa mala jednoducho odlíšiť od ostatných budov v okolí. To sa jej aj podarilo. Jednoducho je originálna a unikátna. Ach…

06. The Citigroup Center

citigroup

Vďaka dômyselnému študentovi architektúry sa zistilo, že stavba má vážnu chybu vo svojom dizajne. Nedokáže odolať silnému vetru. Architekti tento problém vyriešili v tajnosti a nikto nebol informovaný o riešení už viac ako 20 rokov. Jednoducho to v nás vyvoláva pocit bezpečia. 🙂 Budova sa nachádza v New Yorku.

05. Budova Ruskej ambasády na Kube

russianembassy

Budova vyzerá ako meč, ktorý je zabodnutý do zeme. Pravdepodobnejšie však je, že miestna vláda vyčerpala všetky peniaze a nemala potrebné zdroje na dokončenie budovy. Preto na vrchole spravili iba menšiu vežu.

04. Aoyama Technical College Building

aoyamatechnical

Máme to. Roboti sú jednoducho super! Zatiaľ čo budova Aoyama Technical College získala pre svojho architekta ocenenia, nám táto stavba vôbec nesadla. Jednoducho pripomína Power Rangera, ktorý bojuje v meste.

03. Slonia budova

Elephantbuilding

Na prvý pohľad táto budova vyzerá ako obrovské písmeno M. Možno to vyznelo ako roztomilý nápad. Hlavne, pokiaľ to bolo na papieri. Prerábať však zvieratá do architektúry sa nevypláca a vyzerá to otrasne.

02. Biomuseo

BIOMUSEO

Frank Gehry sa rozhodol túto budovu postaviť v Paname. Vyzerá to naozaj veľmi zvláštne. Tvary a farby spolu neladia a budova svieti už z obrovskej diaľky.

01. EMP Museum

EMP MUSEUM

EMP Museum sa nachádza v Seattli a je to vlastne múzeum pop kultúry a tiež jedná obrovská architektonická katastrofa. Architekti tejto budovy mali iba jednu úlohu a ani tu nezvládli. Vyzerá to, akoby našli náhodne časti a spojili ich do jednej budovy.

Zdroj: list25 / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen