Zaujímavosti

Kráľovská stráž: Môžu ísť títo vojaci na WC?

kráľovská stráž

videní: 1.6K

Všetci poznáme kožušinový klobúk, červený kabát, nehybnú pózu a vážnu tvár. Ľudia si často myslia, že kráľovská stráž sú skutočné ikony Veľkej Británie. Väčšina z nás však nevie o podrobnostiach a prekvapivých faktoch, ktoré so sebou prináša táto výnimočná funkcia. 

1. Nikdy nemajú prestávky na WC

Ako sa sami sebe uľavujú v službe a ďalších 8 skutočností, o ktorých sa kráľovná stráže delí

Počas ich zmien, kedy stoja na strážnych stanovištiach, nie je pravda, že strážcovia musia zostať úplne pokojní (občas pochodujú na krátku vzdialenosť). Pravdou však je, že nikdy nemôžu opustiť svoj post. Ani používať kúpeľňu. Čo ak však skutočne potrebujú ísť na WC? Jednoducho to urobia, priamo na mieste. Hrubé vlnené nohavice sú údajne schopné zakryť akúkoľvek stopu po „nehode“.

2. Celkovo môžu stáť v stoji 6 hodín denne

Po získaní prijateľného skóre v teste BARB je vojak pripravený pripojiť sa ku kráľovskej garde. Mzda za túto prácu sa vypláca na základe zoznamu definovaného britskou armádou s hodnotami začínajúcimi od 20 400 GBP(alebo 22 571 EUR).

Vykonávajú 2-hodinové zmeny v stoji na strážnych postoch. Počas zmeny pochodujú každých 10 minút na krátku vzdialenosť. Za celý deň sa môžu vystriedať aj dve alebo tri zmeny s malými prestávkami na odpočinok.

3. Môžu byť potrestaní za smiech v službe

Ako sa sami sebe uľavujú v službe a ďalších 8 skutočností, o ktorých sa kráľovná stráže delí

Kráľovská stráž si musí zachovať vážnu tvár za každých okolností. Táto schopnosť  pri mnohých každodenných pokusoch rozosmiať ich, je niektorými považovaná za takmer nadprirodzenú. Ale majú celkom dobrú motiváciu odolávať pokušeniu.

Ak sa strážca v službe usmeje, môže dostať pokutu až 200 dolárov. Nakoniec to nie až také vtipné.

4. Nie sú to iba „slávnostní vojaci“

Aj keď sú vojaci v kráľovskej garde známi predovšetkým vďaka svojim slávnostným povinnostiam, sú súčasťou britskej armády. Za normálnych okolností sú to vysoko vycvičené pešie jednotky, ktoré majú často predchádzajúce bojové skúsenosti.

5. Ich zbrane sú v skutočnosti prázdne

kráľovská stráž

Možno jedným z hlavných dôvodov, prečo sú kráľovskí gardisti vždy tak vážni, je skutočnosť, že dúfajú, že to odstraší prípadných výtržníkov a nebudú musieť používať svoje zbrane – pretože sú všetky prázdne.

6. Kráľovská stráž má pochopiteľný odpor k teplu a dažďu

V horúcich letných dňoch môžu ťažké kabáty spôsobiť, že vojaci v horúčave skutočne omdlia. A ak sa to stane, nie je to také jednoduché ako obyčajné omdletie. Stráže majú „mdlovú etiketu„, ktorá im prikazuje padať na zem vždy smerom dopredu a nikdy nesmú pustiť pušku.

Pokiaľ ide o daždivé dni (a tých je v Anglicku dosť veľa), voda môže spôsobiť, že ich čiapky z medvedej kožušiny budú vážiť až o 2 – 4 kilogramy viac.

7. Ich klobúky boli pôvodne určené na vystrašenie nepriateľov

Ako sa sami sebe uľavujú v službe a ďalších 8 skutočností, o ktorých sa kráľovná stráže delí

Ikonické klobúky z medvedej kožušiny boli navrhnuté týmto spôsobom, aby kráľovské stráže vyzerali väčšie a viac odstrašujúco. Tieto klobúky sú skutočne vyrobené z kožušiny čiernych medveďov .

Dozorcovia sú tiež dôrazne „nabádaní“, aby sa starostlivo starali o svoje klobúky, pretože ich poškodenie by ich mohlo stáť  pokutu 400 dolárov .

8. V radoch kráľovskej stráže sú ženy

Aj keď sú ikonické jednotky zvyčajne spájané s mužskými postavami, čoraz viac žien sa pridáva ku kráľovskej garde.

Prvé ženy vykonávali strážnu službu v roku 2000 mimo oficiálneho bydliska kráľovnej v Londýne. Nedávno bola vybraná vojačka, ktorá viedla kráľovskú stráž v Buckinghamskom paláci.

9. Môžu sa v práci trochu baviť

Ako sa sami sebe uľavujú v službe a ďalších 8 skutočností, o ktorých sa kráľovná stráže delí

Možno sa nesmú smiať, ale to neznamená, že je zakázané mať zmysel pre humor. Každú chvíľu sa kráľovská stráž trochu pobaví.

Napríklad ako pri výmene stráží, keď skupina nehrá tradičnú vojenskú hudbu, namiesto toho zahrá množstvo zábavnejších melódií stovkám turistov, ktorí ich sledujú, napríklad tematické piesne Hviezdnych vojen , Indiana Jones alebo Austin Powers.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen