Tipy a triky

Prečo by si si nikdy nemal umývať tvár v sprche?

tvár

videní: 981

Bez ohľadu na to, aké pohodlné je odlíčiť sa a umyť si tvár počas sprchovania, môže to v skutočnosti spôsobiť viac škody ako úžitku pre zdravie pokožky. Pokožka na tvári je oveľa citlivejšia ako pokožka na tele, a pokiaľ nemáš rád výlučne studenú sprchu, je lepšie držať si tvár mimo prúdu sprchovej hlavice.

1. Môže to zhoršiť akné

Prečo by ste si nemali umývať tvár v sprche

Dlhé a horúce sprchy môžu odstrániť prírodné oleje, ktoré pokožka potrebuje, aby zostala zdravá a vyzerala čo najlepšie. A ak je pokožka už suchá, umývanie tváre v sprche môže problém len zhoršiť. Použitie väčšieho množstva zvlhčovača na zmiernenie pocitu sucha môže nakoniec spôsobiť, že pokožka bude citlivá na akné a iné kožné infekcie.

2. Môže to mať vplyv na tón pokožky

Prečo by ste si nemali umývať tvár v sprche

Umývanie tváre v sprche môže spôsobiť, že pokožka bude načervenalá. Teplá voda v sprche rozširuje krvné cievy na tvári, čo môže viesť k poškodeniu krehkej kapiláry. To zase môže viesť k viditeľným kapilárnym sieťam alebo spôsobiť rosaceu, veľmi časté kožné ochorenie.

3. Môže to viesť k predčasným vráskam

Prečo by ste si nemali umývať tvár v sprche

Pravdepodobne si si všimol, ako sa ti môžu prsty po dlhej horúcej sprche „pokrčiť“. Stáva sa to preto, že horúca voda odvádza z pokožky vlhkosť a poškodzuje ochrannú vrstvu pokožky, ktorá pomáha uzamknúť vlhkosť. To isté platí pre pokožku tváre, ktorá môže starnúť rýchlejšie, ak je pravidelne vystavená horúcej vode.

4. Vďaka tomu môže byť zdravá pokožka citlivejšia

Prečo by ste si nemali umývať tvár v sprche

Ani normálnej pokožke neprospeje umývanie tváre v sprche. Horúca voda môže negatívne ovplyvniť inak dokonale zdravú pokožku a spraví ju suchou a citlivou. Je lepšie vyhýbať sa horúcim sprchám, najmä v suchších zimných mesiacoch, keď je pokožka náchylnejšia na suchosť a podráždenie.

5. Tvár ťa môže svrbieť

Prečo by ste si nemali umývať tvár v sprche

Mnoho ľudí má pocit, že ich pokožka po dlhej sprche trochu svrbí. Pocit je zvyčajne mierny a trvá iba krátko. Ale pravidelné umývanie tváre pod horúcou sprchou môže spôsobiť svrbenie a dokonca odlupovanie pokožky.

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen