Zaujímavosti

Najzaujímavejšie ostrovy na Zemi. Ktorý by si navštívili najradšej?

ostrovy

videní: 1.3K

Na ostrovoch je niečo fascinujúce a mystické. Možno je to práve preto, že sú často veľmi vzdialené od nášho skutočného života. Mnoho ľudí na ostrovoch žije, alebo ich iba rado navštevuje. Nižšie uvedené ostrovy sú ale trošku veľká neznáma.

North Sentinel, India

Je miestom domova kmeňa Sentinelov po dobu 60 000 rokov. Ale nie je navštevovaný turistami. Ak by sa o to niekto pokúsil, stretne sa iba s kopijami a šípmi! Takéto ostrovy ani v dnešnej dobe nie sú výnimkou!

severný strážny ostrov nad

ľudia plážový strážnik

Mačací ostrov Tashirojima, Japonsko

Ostrovy ako tieto sa môžu pochváliť väčšou populáciou mačacích obyvateľov ako tými ľudskými.

Tristan da Cunha, Spojené kráľovstvo

Najizolovanejšie miesto na svete má iba 268 obyvateľov a nachádza sa v južnom Atlantiku.

tristan de cunha z diaľky

Hashima, Japonsko

Svoju rolu si ostrov zahral už v niektorých filmoch. Bol kulisou pre snímku James Bond – Skyfall. Ostrov bol kedysi pomenovaný ako Pekelný ostrov. bývali tú čínski a kórejskí vojnoví zajatci, ktoré boli nútení pracovať v uhoľných baniach. Dnes je ostrov súčasťou kultúrneho svetového dedičstva UNESCO.

hashima z oceánu

Diamantová baňa Diavik, Kanada

Diamantová baňa Diavik je najväčšou diamantovou baňou v Kanade z hľadiska výroby karátov a nachádza sa na 20 kilometroch štvorcových južne od polárneho kruhu.

diamantová baňa zblízka antény

Major Cay, Bahamy

Tento ostrov je domov približne dvadsiatich voľne žijúcich prasiatok, ktoré sa kŕmia od turistov alebo domácich.

Zajačí ostrov Okunoshima, Japonsko

Japonsko má v skutku zaujímavé ostrovy, však? Na tomto úchvatnom mieste sa kedysi nachádzalo tajné zariadenie, v ktorom vyvíjali jedovatý plyn. Teraz je ale z neho plyšový ostrov, kde je množstvo králikov!

Bouvet Island, Nórsko

Ostrov Bouvet leží medzi Antarktídou a Južnou Afrikou, no vlastní ho Nórsko. Objavili ho v roku 1739 a jeho najbližším susedom je viac ako 1000 míľ vzdialená Antarktída.

bouvet ostrov skaly sneh

Ostrov bábik – La Isla de las Munecas, Mexiko

K ostrovu bábik sa viaže zaujímavý príbeh. Hovorí sa, že jediný obyvateľ ostrova Don Julian Santna našiel v kanáli dievčenské telo. Upokojil jej ustaraného ducha a začal všade navôkol vešať bábiky. Príbeh sa odvtedy rozrástol a turisti prisahajú, že bábiky sa sami pohybujú. Don Julian sa nakoniec utopil na rovnakom mieste, kde zomrelo mladé dievča.

veľa bábik visiacich

bábika visiaca zo stromu

North Border, New York

Tento opustený ostrov sa nachádzal v strede východnej rieky, kde kedysi sťahovali ľudí trpiacich kiahňami. Odhaduje sa, že pri požiari parného člnu tu prišlo o život 1200 ľudí. V 50-tých rokoch bolo zasa využívané ako zariadenia na rehabilitáciu drogových závislostí, no dnes je ostrov úplne opustený.

opustená nemocnica

opustená budova

 

Zdroj: AwesomeInventions topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen