Tipy a triky

Čo sa stane, keď si hneď potom, ako si dáš jedlo, zdriemneš?

jedlo

videní: 1.1K

Ľudia majú tendenciu byť hneď po jedle ospalí a nechcú nič iné ako si zdriemnuť. Ako sa však ukazuje, je to presne to, čomu by si sa mal vyhnúť. Spánok alebo len ležanie hneď po jedle môže mať skutočne nepríjemné následky. Možno dokonca poznáš niektoré príznaky, ale nikdy si si neuvedomil, že ich spôsobilo jedlo tesne pred spánkom.

1. Môže ťa páliť záha.

Čo sa stane, keď si hneď po jedle zdriemnete

Kyselina produkovaná pri trávení potravy je zvyčajne obsiahnutá v žalúdku. Gravitácia tu veľmi pomáha, pretože tlačí prúd tekutiny smerom dole. Pri ležaní sa kyselina pohybuje cez žalúdok a môže prísť do kontaktu s citlivými časťami tráviaceho systému. To môže viesť k páleniu záhy, bolestivému pocitu pálenia v hrudníku alebo hrdle.

2. Jedlo pred spánkom ovplyvní kvalitu spánku.

Čo sa stane, keď si hneď po jedle zdriemnete

Ak si zjedol jedlo bezprostredne pred spánkom, proces trávenia pokračuje aj počas spánku. Dôvod zlého spánku môže byť u každého iný. Môže sa stať, že tvoja myseľ je počas fázy metabolizmu aktívnejšia, čo spôsobí, že budeš spať plytko. Ďalším dôvodom môže byť to, že ťa páli záha. Závisí to aj od toho, aký druh jedla si si dal a koľko si ho zjedol.

3. Živé sny alebo nočné mory sa stávajú čoraz bežnejšími.

jedlo

A potom sú tu tie zlé sny. A ako už bolo spomenuté, metabolizmus, ktorý sa spustí, spôsobí, že mozog sa stane aktívnejším. Vstupujete do takzvaného spánku s rýchlym pohybom očí (REM), čo je čas, kedy sa ľuďom najviac sníva. Takže ak si všimneš, že máte skutočne živé alebo dokonca strašidelné sny, skúste prestať jesť tesne pred spánkom.

4. Budeš sa budiť s nutkaním cikať.

Čo sa stane, keď si hneď po jedle zdriemnete

Niektorí ľudia pociťujú zvýšenú potrebu močiť v noci, čo je známe ako noktúria. To môže súvisieť s množstvom kofeínu v jedle, ktoré konzumuješ. To znamená, že vaše jedlo môže byť diuretikum, alebo inak povedané, musíš po ňom viac cikať. Možno ho samozrejme nájsť v  káve. Čo však veľa ľudí nevie, je, že je prítomný aj v čaji, akýchkoľvek pečených dezertoch obsahujúcich čokoládu a niektorých liekoch.

5. Môžeš dokonca pribrať.

Čo sa stane, keď si hneď po jedle zdriemnete

Keď padneš do postele hneď po jedle, nedáš telu dostatok času na spálenie kalórií z jedla. Takže, aj keď sa po veľkom jedle môžeš cítiť veľmi ospalý, je lepšie pokúsiť sa zostať bdelí, ak nechceš, aby ti nenápadne pribúdali nežiaduce kilogramy.

Bonus: Ako dlho by si mal po jedle odložiť spánok

Čo sa stane, keď si hneď po jedle zdriemnete

Aby si zabránil vzniku akýchkoľvek problémov, ako je pálenie záhy alebo prebdené noci, potrebuješ, aby sa všetok obsah žalúdka presunul do tenkého čreva skôr, ako si zdriemneš alebo ideš spať v noci. Odborníci na výživu tvrdia, že sa to stane asi za 3 hodiny. Skús to mať nabudúce na pamäti

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen