TOP 10

Koniec sveta: Toto sú tie najhoršie predpovede

koniec sveta

videní: 1.4K

Keď niekto začne spomínať koniec sveta, zvyčajne to nie je veľmi veselá téma. Predpovedí o konci sveta bolo už viac ako dosť. Ani jedna z nich sa však, prekvapivo, nepotvrdila.

Aj napriek tomuto faktu, vedci, náboženskí lídri a svetoví odborníci prilievajú benzín do ohňa so svojimi novými prognózami. Podľa nich sa koniec sveta blíži, no presný dátum nik z nich nepozná. Medzi tie najhoršie scenáre patrí prehodenie pólov zemegule, preľudnenie, alebo napríklad aj také hacknutie dôležitých inštitúcii. To všetko by viedlo ku koncu našej planéty a samotného ľudstva. Predom ťa upozorňujeme, že článok je čisto informačný a všetky tieto tvrdenia treba brať s rezervou. S určitosťou ti vieme povedať, že koniec sveta nenastane tak rýchlo.

Prehodenie magnetického poľa Zeme

Naposledy takáto situácia nastala približne pred 780 000 rokmi. Vedci predpovedajú, že niečo podobné nás môže zaskočiť kedykoľvek. Prehodenie magnetického poľa Zeme by mohlo mať ničivé účinky na našu elektrickú sieť a satelity, ktoré pomáhajú udržiavať naše systémy v prevádzke. Svet by sa tak dostal do obrovského chaosu a čo by nasledovalo ďalej, to už nevie nikto…

Preľudnenie

Zem obýva 7 miliárd ľudí. Vedci vrátane Stephena Hawkinga predpokladajú, že Zem bude za 600 rokov preľudnená. Extrémny počet obyvateľov jednoducho nedokáže uživiť. Nasledovať budú vojny o jedlo, vodu a rôzne iné veci, ktoré sú pre nás momentálne samozrejmosťou.

Čierna diera

Vedci taktiež predpokladajú, že život na Zemi by mohla vyhubiť čierna diera. Najdesivejšie je to, že ak by sa na nás takáto čierna diera rútila, vedeli by sme o tom, no nemohli by sme s tým nič urobiť. Boli by sme jednoducho bezmocní…

Mimozemšťania

Niektorí odborníci predpovedali, že sme len pár rokov od kontaktu s mimozemšťanmi. Podľa Stephena Hawkinga, by to bolo nie príliš šťastné stretnutie. Porovnal to so stretnutím domorodých Američanov s Columbom. Pravdepodobne by návštevníci z vesmíru boli technologicky pokročilejší a mohli by prenášať rôzne ochorenia, ktoré by náš organizmus nezvládol.

Kresťanská apokalypsa

Biblia predpovedá, že pred koncom sveta sa uskutoční mnoho vojen, hladomorov a zemetrasení. Povstane tak 10 kráľovstiev a ich armády budú pochodovať do Izraela. Súčasní teoretici, veriaci konšpiračným teóriám, tvrdia, že takýto koniec sveta nastane v roku 2025.

Hackovanie strategických systémov

Keďže náš svet ovláda technika, mnoho vedcov sa obáva, že sa to pre nás môže skončiť katastrofou. Technickí odborníci tvrdia, že hackeri sú čoraz viac sofistikovanejší a mohli by sa zamerať napríklad na elektrické siete, jadrové elektrárne a zariadenia na úpravu pitnej vody. Týmto by priviedli svet do anarchie a keďže systémy by boli destabilizované, malo by to dopad na celý náš svet.

Matematická predpoveď

Geofyzik Daniel Rothman vyvinul matematický vzorec, ktorý mu pomôže predpovedať potenciálny koniec sveta. Stanovil, že oceány budú obsahovať toľko uhlíka, že koniec nastane do roku 2100.

Predpoveď indiánov Hopi

Kmeň pôvodných Američanov predpovedal, že na konci bude svet pokrytý železnými hadmi, kamennými riekami a pavučinou z obrovského pavúka. Ak by ti to nestačilo, tak ako bonus by sa Zem mala zraziť s obrovskou modrou hviezdou…

Nastane ochladenie zemského jadra

Vedci predpovedajú, že raz by mohlo dôjsť k výraznému ochladeniu zemského jadra. To by viedlo k rozpadu atmosféry a zároveň aj ku koncu života na Zemi. Vedci totižto veria, že niečo podobné sa udialo už pred miliardami rokov.

Zrážka s inou planétou

Koniec by mohol nastať taktiež vďaka zrážke s inou planétou. To by nastalo vtedy, ak by do našej slnečnej sústavy prenikla cudzia planéta. Nie je to až tak bezpredmetná teória, keďže vedci predpokladajú, že podobný osud postihol aj Mesiac.

Zdroj: list25 | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen