Zaujímavosti

TOP 6 najväčších magických trikov a tajomstvo, ktoré sa za nimi skrýva

6 najväčších magických trikov

videní: 742

Kvalita kúzelníka spočíva v jeho schopnosti udržať divákov v mrazivom očakávaní počas každého triku. Často sa zdá, že kúzelníci skutočne dokážu robiť veci, ktoré sú v rozpore so všetkými známymi zákonmi vesmíru a atmosféra, ktorú vytvárajú počas svojich vystúpení, pomáha ďalej zmierniť akékoľvek tvoje pochybnosti, že je to len trik. Nuž, v tomto článku si posvietime na 6 najväčších magických trikov a tajomstvo, ktoré sa za nimi skrýva.

1. Rozrezanie asistentky na polovicu

Všetci sme tento trik, pri ktorom kúzelník rozreže asistentku na polovicu, sledovali so zatajeným dychom a hlasným tlkotom srdca. Nuž, je to oveľa menej šokujúce, keď vieš, že vnútri magického boxu sú dve asistentky!

2. Roztrhnutá bankovka

Ako sa Davidovi Copperfieldovi podarilo roztrhnúť zloženú dolárú bankovku na polovicu pred ľuďmi a potom ju rozvinúť tak, aby ostala úplne nepoškodená? Tajomstvo je v tomto prípade ukryté v šikonom spôsobe použitia ceruzky: tá bola v polovici rozrezaná a spojená silnými magnetmi! To kúzelníkovi umožnilo bankovkz ľahko prestrčiť cez dve magnetizované polovičky, aby zostala nepoškodená.

3. Levitácia

Tajomstvo tohto triku, ktorý je veľmi populárny medzi pouličnými kúzelníkmi, je v šikovne skrytej podpornej konštrukcii. To je dôvod, prečo kúzelníci, ktorí to robia, často zaujmú takú pozíciu, ktorá dokonale zakryje koniec podpornej tyče. Podporná konštrukcia jednoducho prechádza cez kúzelníkové oblečenie.

4. Miznúci pohár

Na stole je položený pohár vody, ktorý je zakrytý vreckovkou alebo šatkou. Potom ho kúzelník zdvihne a vyhodí do vzduchu. Výsledok: šatka padne na stôl a pohár zmizne. Tajomstvo triku je dvojaké: po prvé, do šatky je našitý drôtový krúžok, ktorý vytvára ilúziu, že je pod šatkou pohár. Po druhé, pohár sa zasunie do tajnej priehradky cez otvor v stole alebo do kúzelníkovho lona.

5. Ľudský mutant

Úspech tohto triku vo veľkej miere závisí od schopností kúzelníkovej asistentky, ktorej hlavnou úlohou je udržať si nohy a ruky v pozícii, ktorá pripomína obyčajné vzpriamené držanie tela vo vnútri veľmi malej a zvláštne – tvarovanej krabice.

6. Michael Jackson a jeho „antigravitačný náklon“

Kto by si nepamätal na dnes už kultovú choreografiu Michaela Jacksona a jeho tanečníkov na videu pre pieseň Smooth Criminal. Choreografia vyzerá neuveriteľne, pretože Michael si pri ňom dokázal ohnúť členk v ostrom uhle 45 stupňov a potom sa vrátiť naspäť do vzpriamenej polohy. Tajomstvo je tu v špeciálne navrhnutých topánkach, ktoré majú v päte špeciálnu konštrukciu, do ktorej presne zapadnú kolíky na podlahe. Michael tak vďaka nim mohol vykonať zdanlivo fyzicky nemožný manéver.

Zdroj: brightside / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen