TOP 10

TOP10 vecí, o ktorých ste nevedeli, že sa dajú tiež recyklovať

recyklovať

videní: 516

Všetci vieme, že by sme mali recyklovať plastové fľaše, papier, kartóny, kovy, sklo, plastové vrecká a ďalšie veci. Existuje však veľa vecí, o ktorých ste pravdepodobne ani netušili, že by sa mohli recyklovať, vrátane niektorých potrieb pre domácnosť a odevy, ktoré už nepotrebujete.

Bežecké topánky

Po určitom počte nabehaných kilometrov sa obuv opotrebuje a musíte si kúpiť nové. Namiesto toho, aby ste ich len tak vyhodili do humanitného koša , ich v niektorých obchodoch môžete vrátiť naspäť. Takéto topánky sa potom menia na basketbalové kurty, dráhy a ihriská.

Koberec

Existuje celý rad zariadení na recykláciu kobercov, aj keď sú staré, roztrhané, znečistené či opotrebované. Ak poznáte značku svojho koberca, organizácie vám pomôžu určiť, či sa koberec dá recyklovať na konkrétny účel.

CD-čka

Mnohí z nás už prešli z používania CD diskov na nákup všetkej našej hudby digitálne alebo si nahrávame veci na USB-čko. Namiesto toho, aby ste staré CD-čká vyhodili, môžete ich znovu použiť a nájsť pre nich nové využitie ako umelecký projekt pre domácich majstrov. To isté platí pre staré DVD alebo videohry.

Kompaktné žiarivky

Niektoré organizácie majú jednotky na recykláciu kompaktných žiariviek. Spýtajte sa v miestnom obchode, či ich môžete darovať niekomu, kto by ich mohol znovu použiť.

Okuliare

Každý z nás zo slabým zrakom mal už nejakú nehodu s okuliarmi, vďaka ktorej sú pre nás zbytočné. Niektoré spoločnosti však používajú staré okuliare, upravujú ich a dávajú ľuďom, ktorí ich potrebujú. Okuliare na čítanie a okuliare na predpis môžu byť tiež darované.

Vínové zátky

Ak si tu a tam vypijete pohárik vínka, nezabudnite si nechať zátku. Niektoré spoločnosti zátky po rozdrvení znovu upravia a použijú znova, alebo z nich vyrobia iné spotrebné predmety.

Mobilné telefóny

Každoročne sa recykluje menej ako 20 % mobilných telefónov, aj napriek tomu, že niektoré organizácie ich môžu opraviť a dať ich ľudom v núdzi. Ľahko by ste tak pomohli rodine s nízkymi príjmami.

Inhalátory

Po asi 160 výdychoch väčšina inhalátorov putuje do koša. Inhalátory však obsahujú cenné materiály ako je hliník a plast, ktoré sa dajú opätovne použiť na výrobu lekárskeho vybavenia.

Atramentové kazety

Každý, kto používa tlačiareň vie, koľko problémov je s výmenou atramentových kaziet. Existuje niekoľko skupín a kancelárskych spoločností, ktoré ponúkajú jednotlivcom či podnikom výhodu pri recyklácii atramentových kaziet, ktoré obsahujú komponenty, ktoré sa dajú použiť na vytvorenie ďalších kancelárskych potrieb.

Olej

Vždy keď vaše auto potrebuje výmenu oleja, zvážte darovanie toho starého. Tento olej sa aj napriek svojej zdanlivo zlej štruktúre môže rafinovať a transformovať na mazivá a iné ropné produkty.

Odpad z cigariet

Cigaretové ohorky môžu byť dosť hrubé, ale zber cigaretového odpadu z popolníkov a zeme môže pomôcť znížiť uhlíkovú stopu mesta. Zložky sa od týchto cigariet oddelia, kde sa časti rozrežú na pelety a znovu sa predajú, zatiaľ čo časti papiera a tabaku sú kompostovateľné.

 

Zdroj: ambientbp | topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen