Foto

Ako vyzerajú ikonické miesta z vtáčej perspektívy?

miesta

videní: 1.4K

Väčšina z nás videla tieto ikonické miesta z mnohých uhlov, či už na obrázku alebo v skutočnosti, keď ich sme ich navštívili. Mnoho architektov strávilo stovky hodín zdokonaľovaním týchto pamiatok, aby si návštevníci ako my mohli vychutnať ich vzhľad bez ohľadu na okolnosti. Ale koľkí z nás vlastne videli , ako v skutočnosti vyzerajú z hora?

Budget Direct sa rozhodol poskytnúť nám odpoveď tým, že nechal svoj tím vyhotoviť týchto šesť dychberúcich obrázkov, ktoré s nami láskavo zdieľali uprostred celosvetovej pandémie. Vykreslili nádherné známe miesta tak, že nám ponúkli nový pohľad aj na najfotografovanejšie turistické miesta.

Opera v Sydney (Sydney, Austrália)

ZDROJ: budgetdirect

„Inšpirovaný hradom Kronborg,“ napísal architekt Sydney Opera House, Jørn Utzon, „bol som presvedčený, že nová budova v takej polohe, že ju vidno zo všetkých strán, musí byť veľkým sochárskym umeleckým dielom.“ Utzon si bol dobre vedomý toho, ako by táto stavba vyzerala v prístave v Sydney, pretože býval neďaleko hradu Kronberg, ktorý zaujíma podobnú pozíciu.

30 St. Mary Axe „The Gherkin“ (Londýn, Anglicko)

ZDROJ: budgetdirect

Musíš sa vznášať vo výške 180 metrov, aby si sa dostali na vrchol druhej najvyššej budovy v Londýne. Po ceste hore si všimneš, že budova sa nafukuje smerom von a potom opäť dovnútra zo svojej kruhovej základne. To ponecháva dostatok priestoru pre ľudí a zároveň poskytuje 47 000 m2 vnútornej podlahovej plochy.

Medzi naikonickejšie miesta patrí aj Eiffelova veža (Paríž, Francúzsko)

ZDROJ: budgetdirect

Veľké X označuje TO miesto. Obklopená trávnikmi na konci Champ de Mars, identifikácia Eiffelovej veže ti môže chvíľu trvať. Stred X je miestom stretu štyroch mól železnej mriežky, ktoré začínajú na zemi 300 metrov pod vrcholom.

Socha slobody (New York City, USA)

ZDROJ: budgetdirect

Letecký pohľad na Sochu slobody ponúka jasný pohľad na hviezdu s 11 hrotmi, na ktorej stojí. Hviezda môže vyzerať, akoby bola navrhnutá na tento účel, ale je to vlastne bývalá pevnosť postavená rok pred vojnou v roku 1812 na ochranu prístavu v New Yorku. Dnes tam prichádzajú turistické lode a trajekty.

Koloseum (Rím, Taliansko)

ZDROJ: budgetdirect

Tento pohľad na Koloseum vyzerá celkom inak, ako keď bolo prvýkrát postavené na zápasy zvierat, popravy a bitky gladiátorov, pred takmer 2 000 rokmi. Niekedy by sa tu zhromaždilo 50 – 90 000 ľudí všetkých tried, chránených pred slnkom obrovskou velou (plátenné markízy).

Pagoda Shwedagon (Yangon, Mjanmarsko)

ZDROJ: budgetdirect

Legenda hovorí, že najposvätnejšia mjanmarská budhistická stúpa je stará 2 600 rokov, čo z nej robí najstaršiu budhistickú stupu na svete a najstaršiu pamiatku na našom zozname. Vedci odhadujú, že je 11 – 15 storočí stará. Tak či onak, budova bola v priebehu rokov rekonštruovaná. Zlatú strechu doplnili oddaní, vrátane kráľovnej Shin Sawbu z 15. storočia (BinnyaThau).

Zdroj: BoredPanda topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov