Zaujímavosti

Záhady Zeme: Týchto 10 objavov nedokážeme vysvetliť

záhady zeme

videní: 1.5K

V dnešnej dobe by sme radi verili, že dokážeme všetko vysvetliť. Veď veda je na vysokej úrovni a dokázala objasniť takmer všetky záhady Zeme. Mnoho ich však ostalo zahalených rúškom tajomstva. Dnes sa spolu pozrieme na 10 vecí, ktoré sa objavili na Zemi a vedci ich nedokážu vysvetliť.

10. Mechanizmus z Antikytéry

Záhady Zeme

Ak ide o záhady Zeme, musíme spomenúť „počítač z Antikytéry“ alebo „staroveký grécky počítač“. Ide o diferenciálne ozubené súkolie vyrobené niekedy medzi rokmi 150 pred Kr. až 100 pred Kr. Bol nájdený v roku 1900 v troskách rímskej námornej lode. Je to neuveriteľné, no toto zložité zariadenie bolo skonštruované na zaznamenávanie pohybu Slnka a Mesiaca. Dokázalo predpovedať zatmenie týchto telies a dokonca napodobňovať aj nepravidelnú dráhu Mesiaca okolo Zeme. Úroveň miniaturizácie a zložitosti jeho častí sa vyrovná hodinám navrhnutým v 18. storočí.

9. Ubadskí jašteričí ľudia

Záhady Zeme

Ubadská kultúra žila v prehistorickej Mezopotámii okolo roku 4000 pred n.l. a na svoju dobu bola pomerne pokročilá. Artefakty známe ako Ubaskí jašteričí ľudia vzbudili u archeológov veľkú zvedavosť. Ide o sochy a figúrky, ktoré vyzerajú ako ľudia krížení s jaštericami. To, čo znamenajú, je obrovským tajomstvom. Niektorí hovoria, že zastupovali božstvá, ale archeológovia to zdiskreditovali a tvrdia, že držanie tela je iné ako u zvyčajných rituálnych artefaktov.

8. Sumerský zoznam kráľov

Záhady Zeme

Nájdený bol na začiatku roku 1900 učiteľom Hermannom Hilprechtom. Sumerský zoznam kráľov však ešte stále mätie historikov. 4000-ročná klinovitá tabuľa kombinuje mená mýtických sumerských kráľov so skutočnými kráľmi v rámci toho istého dokumentu s neuveriteľnou presnosťou. Historici sa snažia zistiť dôvod, prečo sa mýtické údaje nachádzajú v tomto presnom dokumente. Niektorí veria, že títo mýtickí králi mohli existovať a tvrdili, že majú nadprirodzené sily, aby zvýšili svoju popularitu.

7. Turínske plátno

Záhady Zeme

Chronicky známy, viac ako 4 metre dlhý kus látky, na ktorom je otlačok ľudského tela. Podľa rúk človeka je jasné, že bol ukrižovaný. To viedlo k domnienke, že v plátne bol po smrti zabalený Ježiš Kristus. Táto teória bola sčasti potlačená, keď historici určili, že plátno pochádza z roku 1260 nášho letopočtu. Avšak mnohí stále veria, že vedci pri testovaní urobili chybu a Turínske plátno je naďalej svätou relikviou.

6. Kostra z púšte Atacama

Záhady Zeme

V roku 2003 výskumníci objavili malý ľudsky vyzerajúci skelet v púšti Atacama. Tak sa medzi záhady Zeme zaradil aj „Ata“. Kostra bola len 15 cm dlhá, takže mnohí verili, že je to ľudský plod alebo mimozemšťan. Po vykonaní testov DNA na kostre zistili, že nejde o plod, ale o dospelého človeka. Tak ako je možné, že je kostra taká malá? Nikto nevie. Niektoré teórie poukazujú na trpaslíkov a škriatkov, iné hovoria o zlej mumifikácii.

5. Voynichov rukopis

Záhady Zeme

Keď archeológovia nájdu rukopisy, ide zvyčajne o nudnú tému. Rukopis Voynicha je však obrovskou výnimkou. Je napísaný v neznámom jazyku alebo kóde, ktorý výskumníci nedokážu preložiť ani dešifrovať, čo z neho robí nepreniknuteľné tajomstvo.

4. Rímske dvanásťsteny

Záhady Zeme

Tieto rímske artefakty z 2. a 3. storočia nášho letopočtu sú úplným tajomstvom. Nájdené boli náhodne po celej Európe. Vedci absolútne netušia odkiaľ sa nabrali ani na čo slúžia.

3. Sacsayhuaman

Záhady Zeme

Tento obrovský kamenný múr postavili Inkovia pred tisíckami rokov. Kamene sú presne vyrezávané a ukladané do úhľadnej stavby. Váha niektorých kameňov je až 200 ton. Ako mohli v takej dobe premiestniť a opracovať takéto balvany? To pre nás zostáva záhadou.

2. Pazúr vtáka Moa

Záhady Zeme

V roku 1986 sa skupina výskumníkov dostala do jaskyne v Mount Owen na ostrove Nového Zélandu, kde objavila jeden z najstrašnejších nálezov 20. storočia. Zistili, že pazúr s mäsom a svalom, ktorý vyzerá ako z dinosaura, je stále neporušený. Ukázalo sa, že ide o pazúr vtáka Moa, dlho vyhynutého vtáčieho domorodca z ostrova. Ešte záhadnejšia je skutočnosť, že vyhynul pred viac ako 3 000 rokmi. Ako je teda možné, že sa pazúr zachoval v takom stave?

1. Jaskyňa Longyou

Záhady Zeme

2000 rokov staré jaskyne v Číne sú jedným z najzáhadnejších a najfascinujúcejších nálezov na svete. Sú to naozajstné záhady Zeme! V roku 1992 miestny dedinčan našiel viac ako 36 jaskýň, ktoré sa rozkladali na ploche viac ako 51 000 metrov štvorcových. Miestnosti vytesané do horniny s mohutnými stĺpmi, mostami a jazerami sú neuveriteľne majestátne. Nikto presne nevie ako a za akým účelom bol tento podzemný systém vytvorený. Nenašli sa o ňom žiadne písomné zmienky.

Záhady Zeme

Záhady Zeme

Zdroj: list25.com | wikipedia | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen