TOP 10

Top10: Mýty o tele, ktoré už boli odhalené 2. časť


videní: 818

Jedným z veľmi známych mýtov, ktorý bol odhalený, je, že ľudia používajú iba 10% ich mozgov. Aj keď to už môže byť celkom známe, existujú aj ďalšie mýty, ktorým dodnes veľa ľudí verí. Tu je Top 10 populárnych mýtov, ktoré už boli odhalené!

6. Mýty o zuboch – sú biele zuby zdravé zuby?

10 Myths About Our Bodies That Have Already Been Debunked

Pravda: Zuby každého človeka sú odlišné a ich sivobiela farba nemusí nutne znamenať, že sú nezdravé . Môže to jednoducho znamenať, že ich hrúbka skloviny je slabšia, čo je úplne bežné. Aj ďalšie faktory, ako je starnutie a fajčenie, môžu sklovinu zredukovať alebo zafarbiť a ubrať jej tak bielosť. A nemali by sme zabudnúť na genetiku.

7. Tvoje srdce prestane biť, keď kýchaš

10 Myths About Our Bodies That Have Already Been Debunked

Pravda: Keď sa nadýchneš pred kýchaním, zvýši sa tlak v srdci a po kýchnutí sa zníži. Prirodzene, srdcový rytmus sa počas tohto procesu mení, čo nám dáva predstavu, že sa naše srdce na chvíľu zastaví. Môžeš si byť istý, že elektrická aktivita v tvojom srdci sa obnoví a nezastaví sa vždy, keď dôjde k podráždeniu nosa.

8. Po jedle musíš počkať 30 minút, kým si pôjdeš zaplávať

10 Myths About Our Bodies That Have Already Been Debunked

Pravda: Čakanie 30 minút až 1 hodinu po jedle, kým pôjdeš do vody, nie je potrebné. Neexistujú konkrétne dôkazy o tom, že sa utopíš, ak máš plné brucho. V najhoršom scenári môžeš dostať žalúdočné kŕče. Tiež nemusí byť najpohodlnejším pocitom plávať s plným bruchom, ale ak sa tak rozhodneš, žiadne mýty ti neublížia.

9. Naša krv je modrá skôr, ako príde do styku s kyslíkom

10 Myths About Our Bodies That Have Already Been Debunked

Pravda: Niektorí ľudia sú zmätení, keď vidia cez kožu, že ich žily majú modrú farbu. Toto je iba optická ilúzia a nie dôkaz, že časť krvi v našom tele neobsahuje žiadny kyslík. V skutočnosti krv zostáva v našich žilách tmavočervená a keď sa stretne s kyslíkom, zmení sa na čerešňovo červenú. A to vďaka zlúčenine zvanej hém.

10. Ak prehltneš žuvačku, zostane v žalúdku 7 rokov

mýty

Pravda: je pravda, že žuvačka sa v žalúdku nestrávi, ale z tela vychádza ako každé iné jedlo. Rozhodne nezostáva v našom bruchu po dobu 7 rokov, ale namiesto toho vyjde prirodzene von do 7 dní. Prehltnutie žuvačky však nie je dobrý nápad, pretože príliš veľa žuvačiek môže zablokovať črevá a spôsobiť zápchu. Preto treba byť opatrný – najmä pri deťoch.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen