Tipy a triky

Ako ceruzka spôsobí, že budeš šťastný?

ceruzka

videní: 852

Psychológovia naznačujú, že môžeš byť šťastnejší, keď sa budeš viac usmievať. Vedci tvrdia, že aj napriek mnohým stresujúcim faktorom môže tvoju náladu napraviť obyčajná ceruzka. Buďme teda tvorcami svojho vlastného šťastia a nedovoľme, aby sa niekam stratilo. Ako na to?

Naše emócie môžu formovať jednoduché kroky a cielené správanie

Prečo vám ceruzka v ústach môže urobiť šťastnejšou

Téma šťastia bola študovaná už mnoho desaťročí a niektorí vedci prišli so zaujímavou myšlienkou. Jednoduché akcie vášho tela môžu mať vplyv na vaše emócie. Ako skvelý príklad existujú dôkazy, že ženy s menšou sebadôverou vo vedúcej funkcii sa môžu cítiť sebaistejšie, keď pred sebou vidia fotografiu silnej ženskej osobnosti napríklad z oblasti politiky.

Rovnaký mechanizmus sa deje s úsmevom: „ Šťastie má tendenciu vyvolávať úsmev a úsmev má tendenciu vyvolávať pocit šťastia.“ Niektorí študenti boli požiadaní, aby ohodnotili, aká vtipná bola karikatúra. A urobil sa prekvapivý záver. Tí, ktorí držali v ústach ceruzku, považovali karikatúru za zábavnejšiu.

Prečo má ceruzka v ústach efekt šťastia?

Prečo vám ceruzka v ústach môže urobiť šťastnejšou

Replikácie štúdie so študentmi a karikatúrami preukázali, že je táto teória pravdivá. Táto jednoduchá akcia bola veľmi efektívna. Takže keď si ceruzku vložíš do úst vodorovne, pery automaticky vytvoria tvar úsmevu. A tvoje telo to spozná.

Jednoducho povedané, tvoj mozog neustále sleduje všetky veci, ktoré sa v tvojom tele dejú. Potom ich začne analyzovať, aby posúdil, ako sa cítiš. Takže v podstate oklameš mozog šťastným výrazom v tvári.

Účinok môže trvať od 15 minút až do 2 dní

Prečo vám ceruzka v ústach môže urobiť šťastnejšou

V jednom kurióznom zistení bolo poznamenané, že účinok takého jednoduchého konania môže trvať od 15 – 20 minút až do 2 dní, a tento vplyv je konštantný. Telo a mozog sú neuveriteľne citlivé a dajú sa jednoducho podnietiť.

Takýmito podnetmi môžu byť zvuky, chute, vône a vizuálne efekty. Je preto dobré venovať pozornosť tomu, čo každý deň konzumujeme.

Cvičením akýchkoľvek emócií môžeš ovládať svoje telo

Why a Pencil in Your Mouth Can Make You Happier

Keď sa dostaneš do šťastnejšej polohy, tvoja nálada sa môže zvýšiť. Rovnaký efekt sa však môže stať aj pri „nešťastných“ činoch. Ak začneš cvičiť depresívnu tvár, všimneš si, ako sa ti zhoršuje nálada. Môžeš to vyskúšať aj bez ceruzky.

Pokiaľ ide o ďalšie jednoduché činnosti, ktoré ťa môžu urobiť šťastnejším, psychológovia odporúčajú stáť vzpriamene a zhlboka dýchať, aby si sa cítil istejšie.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen