Tipy a triky

Prečo je pre teba zlé mať zapnutý ventilátor počas spánku?

ventilátor

videní: 268

Niektorí ľudia nemôžu spať bez zapnutého ventilátora. Či už je to kvôli horúcim letným nociam alebo kvôli tomu, že jeho zvuk im pomáha zaspať, vietor fúkajúci priamo na nich je nevyhnutnosťou. Ale aj keď samotný ventilátor nie je toxickým predmetom, jeho použitie v noci môže mať určité neblahé následky.

1. Ventilátor ti vysuší ústa a nos

Štúdie ukazujú, že ponechanie zapnutého ventilátora môže pomôcť odparovať pot a vlhkosť z tela, čo vedie k dehydratácii a vysušeniu úst a nosových ciest. Ak žijete v suchu, je potrebné venovať osobitnú pozornosť, pretože tieto následky sa môžu prejaviť ešte rýchlejšie. Všeobecne však platí, že šálka vody je viac než dostatočná na obnovenie potrebnej vody.

2. Môže to zhoršiť tvoje alergie

Prečo je pre vás zlé spať s ventilátorom

Ak máš alergiu, spánok so zapnutým ventilátorom nie je dobrý nápad. Podľa  vedcov môže vietor pomáhať cirkulovať časticiam alergénu, čo zvyšuje šance na astmu, suché oči, alergie a sennú nádchu.

3. Je to jedna z príčin svalových kŕčov

ventilátor

Teplota tela má v noci tendenciu klesať rýchlo a zároveň vystavenie sa chladu je jedným z dôvodov svalových kŕčov. Vďaka ventilátoru sa vystavuješ viac koncentrovanému a konštantnému chladnému vzduchu, ktorý fúka priamo na teba.

Bonus: Tu je to, čo môžeš urobiť, namiesto zapnutia ventilátora.

1. Spi pri otvorenom okne

Prečo je pre vás zlé spať s ventilátorom

Jednoduchým riešením pre horúce noci je jednoducho nechať otvorené okno. Chladný vietor počas skorých ranných hodín pomôže ochladiť vzduch v miestnosti. Ak sa bojíš komárov, môžete skúsiť do svojho okna nainštalovať sieť alebo clonu.

2. Polož mokrý uterák alebo vedro plné vody do blízkosti postele

Prečo je pre vás zlé spať s ventilátorom

Aby nebola tvoja izba suchá, polož si mokrý uterák na čelo postele alebo naplň vedro vodou a nechaj ho pri posteli, na podlahe. Tieto riešenia pomôžu zvýšiť vlhkosť v tvojej spálni.

3. Otočte ventilátor iným smerom

Prečo je pre vás zlé spať s ventilátorom

Ak bez ventilátora jednoducho nemôžeš zaspať, skús ho otočiť iným smerom. Takto nebude fúkať priamo na teba. Môžeš sa ho tiež pokúsiť umiestniť blízko okna, aby zachytával vonkajší vzduch a pomáhal mu vstúpiť do miestnosti.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen