TOP 10

TOP10 jednoduchých tipov, ako zhodiť prebytočné kilá

kilá

videní: 816

Niekedy sa ani hodiny v posilňovni plné potu a bolesti neodrazia na váhe alebo výzore a požadovaná kondícia sa môže javiť ako nedosiahnuteľná. Tu je pár trikov, vďaka ktorým pôjdu kilá dole.

Práca na tele si vyžaduje nielen intenzívny tréning, ale aj zmenu stravovania a denného režimu. Kilá dokážu ísť dole aj bez titanského úsilia a nákladných investícií. Ak práve teraz rozmýšľaš nad tým, že by si zmenil svoje život k lepšiemu a začal sa starať o svoje telo, tak práve pre teba tu je niekoľko trikov, ako dosiahnuť požadované výsledky.

TOP10 jednoduchých tipov, ako zhodiť prebytočné kilá

Chôdza

Je naozaj podceňovaná. A pritom ju môže robiť úplne každý, kdekoľvek a úplne zadarmo! Stačí ísť z domu o niečo skôr a prejsť sa aspoň 30 minút na autobusovú zastávku. Po ceste domov môžeš predčasne vystúpiť o pár zastávok a zasa sa na pol hodinku prejsť.

70 % pravidlo

Keď máš niečo na obed, nezláduj všetko behom dvoch minút len preto, že si hladný. Zjedz iba 70 % svojho jedla, trochu sa porozprávaj s okolím, napi sa vody a oddychuj. Po chvíli si všimneš, ako sa jedlo postupne usádza v žalúdku a pocit hladu odchádza.

Tanieriky namiesto tanierov

Možno sa ti to zdá hlúpe, ale keď vidíš tanier poloprázdny, máš pocit, že si musíš naložiť ešte viac. Ide o rozdiel vo vizualizácii. Kým málo jedla na tanieri vyzerá, že ti ešte jedna porcia chýba, na menšom tanieri bude jedlo vyzerať objemnejšie. Občas nie je na zahodenie oklamať vlastný mozog.

TOP10 jednoduchých tipov, ako zhodiť prebytočné kilá

Jesť kalórie = spáliť kalórie

Jediný spôsob, ktorý skutočne funguje, je spáliť viac kalórií ako príjmeš. A toto je v podstate mantra každej jednej diéty.

Zvýš príjem vody, kilá nezhodíš vďaka sladeným nápojom

Voda je veľmi dôležitý faktor pri redukcii hmotnosti. Voda zbavuje tvoje telo toxínov. Počas chudnutia môžeš vypiť 4 až 5 litrov denne.

Rýchlemu občerstveniu sa vyvaruj

Drž sa ďalej od fast foodov a nezdravých jedál, ktoré nemajú skoro žiadnu výživovú hodnotu a hodinu po nich si opäť hladný. Nezdravé jedlá ako pizza, hamburgre a podobne, sú mastné a namiesto chudnutia s nimi budeš ešte aj priberať.

Aplikácia počítajúca kalórie

Mnoho ľudí konzumuje viac kalórií, ako si myslí. Nájdi rovnováhu medzi obmedzením kalórií a cvičením, aby si mal kalórie v deficite. V tomto perfektne pomôžu niektoré aplikácie. Po prípadnom úspešnom dni budeš motivovaný na ďalšie strategické dni.

Hlad je prezlečený smäd

Keď cítiš hlad, opýtaj sa sám seba, či si skutočne hladný, alebo sa iba nudíš. Vo väčšine prípadov stačí vypiť pohár vody a nájsť si niečo iné na práci.

TOP10 jednoduchých tipov, ako zhodiť prebytočné kilá

Zmeny musia byť postupné

Neoplatí sa ísť do všetkého bez rozmyslu, či už v jedálničku alebo v pohybovom režime. Rob pomalé a neustále zmeny vo svojom životnom štýle, kým sa tvoje zdravie nevráti do normálu, a potom sa pusti do skutočnej práce.

Plánovanie a príprava jedla

Bol by si prekvapený, koľko kalórií týmto spôsobom dokážeš zregulovať. Možno síce budeš musieť tráviť v kuchyni viac času, ale ušetríš tým peniaze aj nervy pri vyberaní toho správneho menučka.

TOP10 jednoduchých tipov, ako zhodiť prebytočné kilá

Neskladuj doma nezdravé jedlá

Každému z nás behá pri ležaní pri telke myšlienka na balík čipsov alebo niečoho podobného, na čom sme závislí a z čoho radi ďobkáme. Keď ale tieto jedlá nebudeš mať doma, jednoducho si ich nedáš. A chodiť večer do obchodu len kvôli čokoláde sa ti zrejme nebude chcieť.

 

Zdroj: Adme | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen