Foto

Dovolenka zachytená fotoaparátom: Aké pamiatky fotíme najviac?

Pamiatky

videní: 3.7K

V dobe telefónov ľudia obľubujú fotografovanie, úpravu a následné zdieľanie fotiek. Každé dve minúty spraví celá populácia na zemi viac fotografií, ako sa stihlo urobiť za celé 19. Storočie. Ľudia si tak na dovolenkách fotografujú rôzne pamiatky, ktoré ich dokázali zaujať.

Nasledujúce pamiatky sú podľa všetkého tými najviac fotogenickými na svete.

Pyramídy, Egypt

Dve z nich sa radia medzi najväčšie stavby, aké kedy človek postavil. Chufuova Veľká pyramída v Gize je najväčšou egyptskou pyramídou a zároveň jedným zo siedmych antických divov sveta, ktorý prežíva až do dnešného dňa.

Trinita dei Monti, Rím

Rímsky kostol, týčiaci sa nad Španielskými schodmi, je neustále prehliadaný práve kvôli popularite schodov. Je to veľmi elegantný a jednoducho navrhnutý kostolík, ktorý má pred sebou egyptský Obelisk, ktorý tam premiestnili v roku 1789.

Taj Mahal, Agra

20 000 robotníkov pracovalo na tomto masívnom bielom mauzóleu, ktoré je pýchou Indie. Samotný Taj Mahal a prislúchajúce Mughal záhrady majú niekoľko desiatok tisíc metrov štvorcových. Bohužiaľ, kvôli znečistenému ovzdušiu jeho fasáda postupom času žltne.

Burj Al Arab, Dubaj

Luxusný päťhviezdičkový mrakodrap už síce nenesie titul najvyššej budovy na svete, za to pohľad naňho stojí stále za všetky peniaze. Základy budovy siahajú ešte 45 metrov do morského dna. O niekoľko metrov je dokonca vyššia od Eiffelovky. Ku stavbe hotelu bolo potrebných 70 000 kubických metrov betónu, 9000 ton ocele a k výzdobe bolo použitých 10 000 metrov štvorcových plátkového zlata.

Sagrada Familia, Barcelona

Fanúšikovia tejto budovy veľmi dobre vedia, že výstavba tejto pamiatky začala v roku 1882 a trvá dodnes. Je ale zaujímavé, že od začiatku stavby až dodnes sa stavia iba z darov a príspevkov. Niekoľko architektov malo počas svojho života  s touto krásou plné ruky práce a ku dnešnému dňu tie žeriavy okolo už tak nejako patria k budove.

Tokyo Tower, Tokyo

Týči sa do výšky 332,6 metrov, čo z nej robí druhú najvyššiu samonosnú oceľovú vežu v Japonsku. Oproti váhe Eiffelovky, podľa ktorej je postavená, má veža v Tokyu o 3000 ton menej. Od súmraku do polnoci je veža osvetlená oranžovým svetlom a kvôli predpisom o bezpečnosti je natrená bielou a oranžovou farbou.

Hotel de Paris, Monako

Táto výnimočná pamiatka z roku 1863 v Monte Carle sídli vedľa monackého kasína a ponúka vínnu pivnicu. Hotel ponúka 99 izieb rozdelených podľa štyroch druhov – type výhľadu, dekorácie, hodnoty a luxusu. Populárnejším ho spravili aj mnohé filmy, napríklad Iron Man 2 či The Red Shoes.

Times Square, New York

Kto by ju nepoznal? Alebo lepšie, kto by si ju nevyfotil? Hlavný dopravný uzol medzi ulicami Broadway a 7th Avenue je tým najpopulárnejším námestím v zelenom jablku. Ročne sa sem dostane viac ako 50 miliónov návštevníkov.

Fontána di Trevi, Rím

Jej najstaršia časť je pozostatkom akvaduktu, ktorý dal postaviť vojvoda Agrippa v roku 19 pred Kr.. Z hlavnej niky paláca vystupuje socha Neptúna a pod mohutnou kaskádou sa v trblietajúcej vode vzpínajú dva morské kone.

Brooklyn Bridge, New York

Bol dokončený v roku 1883 a odvtedy spája Brooklyn s Manhattanom. Jeho výstavba stále v prepočte 320 miliónov dolárov. Má dĺžku 1825 metrov a vedie ponad rieku  East River. V dobe jeho otvorenia sa jednalo o prvý zavesený most na oceľových lanách a odvtedy je symbolom pamiatky New Yorku.

Zdroj: msn.comtopdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov