TOP 10

TOP10+: Odkazy ukryté vo filmoch od Pixaru preveria, či dávaš pri pozeraní pozor

odkazy

videní: 1.3K

Ľudia od Pixaru dotiahli odkazy na ďalšie filmy na novú úroveň. Oko nepozorného diváka si veľakrát tieto momenty nevšimne, no my ti prinášame prehľad filmov, vďaka ktorým začneš dávať pozor.

Takéto odkazy na filmy sa nazývajú „easter egg“. V doslovnom preklade to síce znamená veľkonočné vajce, ale v prípade filmov či počítačových hier ide o skryté odkazy, ktoré odkazujú na iné filmy, hry, tvorcov či na nejakú udalosť. Názov pritom vychádza z veľkonočného zvyku hľadania čokoládových vajec, ktorý je obľúbený v Amerike, Francúzsku, Belgicku, Veľkej Británii, Austrálii či v susednom Rakúsku. Animátori z Pixaru ale posunuli tento zvyk na vyššiu úroveň.

Hore (Up!)

TOP10+: Odkazy ukryté vo filmoch od Pixaru preveria, či dávaš pri pozeraní pozor

Vo filme Hore sú všetky veci na Ellienej strane postele guľaté, zatiaľ čo všetko na Carlovej strane má štvorcový tvar. Tak isto sú animované tvary oboch postáv.

TOP10+: Odkazy ukryté vo filmoch od Pixaru preveria, či dávaš pri pozeraní pozor

Lotso, záporná postavička Toy Story 3, sa nachádza v spálni dievčatka z filmu Hore. Malý detail, keď Frederiksov dom vzlieta, si všimne málokto.

Toy Story

TOP10+: Odkazy ukryté vo filmoch od Pixaru preveria, či dávaš pri pozeraní pozor

V príbehu hračiek koberec v nepriateľskom dome u Sida vyzerá podobne ako koberec, ktorý pochádza z hotelovej chodby vo filme Osvietenie (The Shinning).

TOP10+: Odkazy ukryté vo filmoch od Pixaru preveria, či dávaš pri pozeraní pozor

Prvý Toy Story taktiež obsahuje odkazy na ikonickú scénu z Votrelca.

 Coco

TOP10+: Odkazy ukryté vo filmoch od Pixaru preveria, či dávaš pri pozeraní pozor

To, že Pixar je veľkým fanúšikom filmu Osvietenie dokazuje aj maľba neslávne známych dvojičiek vo filme Coco.

Toy Story 2

Jiný filmový odkaz se objevuje ve filmu Toy Story 2: Příběh hraček, když se Rex objevuje v odrazu zrcátka auta, podobně jako T-Rex v Jurském parku. (Buena Vista Pictures/ Universal Pictures)

Keď sa Rex objaví pri naháňaní v odraze spätného zrkadla, ide o jasný odkaz na T-Rexa vo filme Jurský Park.

Autá (Cars)

V Autech jeden z konkurentů Lightning McQueen je vozidlo s číslem 84 a logem Apple. Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs byl generálním ředitelem společnosti Pixar a rok 1984 byl prvním rokem, kdy Apple vydal svůj první osobní počítač. (Buena Vista Pictures)

Vo filme Autá má jeden z konkurentov McQueena číslo 84 a na kapote logo Apple. Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs bol generálnym riaditeľom spoločnosti Pixar a rok 1984 bol rokom, kedy Apple vydal svoj prvý osobný počítač.

Príšerky s. r. o. (Monsters inc.)

Další odkaz na Apple najdete v Příšerky s.r.o., když Mike převezme časopis obsahující inzerát s heslem "Scare Differently", což je parodie sloganu Apple "Think Differently". (Buena Vista Pictures)

Ďalší odkaz na Apple nájdeš v rozprávke Príšerky s. r. o., keď Mike chytí do rúk časopis obsahujúci inzerát s heslo „Scare Differently“, čo je paródia na slogan Apple – „Think Differently“.

Toy Story

Ve filmu Toy Story: Příběh hraček je vidět panel nástrojů s nápisem "Binford". Binford Tools je fiktivní společnost ze seriálu Kutil Tim, situační komedie, která zahájila kariéru Tima Allena. (Buena Vista Pictures)

Vo filme Toy Story je vidieť panel nástrojov s nápisom „Binford“. Binford Tools je fiktívna spoločnosť zo seriálu Kutil Tim, vďaka ktorému Tim Allen odštartoval svoju kariéru.

Príšerky s. r. o. VS Nemo

V Příšerky s.r.o., Boo podává vycpanou rybku - což je první odkaz na budoucí hlavní postavu z filmu Hledá se Nemo, který Pixar vytvořil v roce 2003. (Buena Vista Pictures)

V Príšerky s. r. o. Boo podáva plyšáka v tvare Nema, čo je prvý odkaz na budúcu hlavnú postavu z filmu Hľadá sa Nemo. Pixar vytvoril tento film v roku 2003, pričom Príšerky vyšli v roku 2001.

Hľadá sa Nemo

Zubař ve filmu Hledá se Nemo má docela dobrou čekárnu - s pokladnicí hraček, včetně oblíbeného Vesmírného rangera. (Buena Vista Pictures)

Zubár vo filme Hľadá sa Nemo má dosť dobrú čakáreň. Okrem akvária a knižnice na zemi leží aj obľúbený Vesmírny Ranger.

A113

A113 je číslo třídy, ve které studovalo mnoho studentů grafického designu v Kalifornském institutu umění, včetně pracovníků od Pixaru Johna Lassetera a Brada Birda. Andyho máma má na autě poznávací značku A113 ve všech filmech Toy Story: Příběh hraček. (Buena Vista Pictures)Na univerzitě v Příšerky s.r.o., když Sullivan vstupuje do své první třídy na vysoké škole, opět se zde na dveřích objevuje číslo A113. (Pixar Animation Studios)Když se pan Frederickson musí objevit u soudu ve filmu Vzhůru do oblak, číslo místnosti je zase A113. A tady je další malá citace: Číslo předvolání je 94070, což je PSČ pro San Carlos, kde byl producent od Pixaru kdysi starostou. (Buena Vista Pictures)bugs life a113

A113 je číslo triedy, v ktorej študovalo mnoho študentov grafického dizajnu v Kalifornskom inštitúte umení. Medzi týchto ľudí sa radia aj pracovníci Pixaru, ako je John Lasseter a Brad Bird. Andyho mama má vo všetkých filmoch Toy Story ŠPZ práve s týmto číslom. Keď Sully vstupuje v Príšerky s. r. o. do svojej prvej triedy na vysokej škole, tiež sa tam objaví A113. Tak isto je to aj vo filme Hore, keď pán Frederikson musí ísť na súd.  A aj v mnohých ďalších filmoch.

 

Zdroj: insidertopdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen