Zaujímavosti

10+ ultra populárnych vecí, ktoré sa pôvodne mali volať úplne inak

10+ ultra populárnych vecí, ktoré sa pôvodne volali úplne inak

videní: 566

Predstav si, že sedíš v Cargo House na káve, keď ti zrazu zazvoní tvoj mobilný telefón Motion a na druhej strane tvoja kamarát, ktorý sa ťa pýta, či dnes pôjdete na film „3.000“. Zároveň ti povie, aby si nezabudol kúpiť nejaký ten popcorn a Brad’s Drinky. Si stratený? 🙂 Nuž, takto by to vyzeralo v alternatívnom vesmíre, kde sa populárne veci volajú úplne inak.

1. Lenny, Penny a Kenny – Teória veľkého tresku

popularne_veci_1

Úprimne? Teória veľkého tresku znie omnoho lepšie ako Lenny, Penny a Kenny. Kto je Kenny, pýtaš sa? Nuž, dnes ho poznáme ako nezabudnuteľného Sheldona. 🙂

2. Backrub – Google

popularne_veci_22

Jedno z najzvláštnejších mien na tomto liste. Backrub? Alebo teda voľne preložené ako Masáž chrbta? Prečo? To sa zrejme nikdy nedozvieme, no v roku 1997 sa spoločnosť, našťastie, premenovala na Google.

3. Mr. Cauliflower – Mr. Bean

popularne_veci_21

Rowan Atkinson prišiel s nápadom na túto legendárnu postavu počas štúdia na Oxforde. Jednou z možností bolo pomenovať postavu aj ako Mr. Cauliflower, čo znamená v preklade pán Karfiol. Hoci pán Fazuľa znie stále zvláštne v preklade, v angličtine je Mr. Bean jednoznačne lepšou voľbou.

4. Pictaboo – Snapchat

popularne_veci_20

Snapchat sa pôvodne naozaj volal Pictaboo, kým zakladatelia nedostali upozornenie od fotografickej spoločnosti, ktorá sa volala rovnako.

5. Six of One – Friends

popularne_veci_19

Friends, alebo teda Priatelia, sú jedným z najnezabudnuteľnejších sitkomov. No pôvodným názvom šou bolo „Six of One“. Vzhľadom na kreativitu slovenských filmových a seriálových prekladov si netrúfame odhadnúť, ako by znel slovenský názov. No musíme podotknúť, že Priatelia sú jednoznačne lepšia voľba. 🙂

6. Sweet Children – Green Day

popularne_veci_17

Wake me up when September ends… Kto by nepoznal kultovú pesničku, za ktorou sa skrýva smutný odkaz. Billie Joe Armstrong, frontman, založil kapelu vo veku 14 rokov pod názvom Sweet Children. Meno si na Green Day zmenili preto, lebo si ich ľudia často plietli s kalifornskou módnou značkou Sweet Baby.

7. Alexis Texas – Hannah Montana

popularne_veci_16

Hannah Montana, jedna z najžiarivejších detských hviezd, aké kedy vo filmovom a hudobnom priemysle existovali, sa mala pôvodne volať podľa iného amerického štátu: Alexis Texas. Problémom ale bolo, že rovnaké meno mala aj istá pornohviezda…

8. Astronaut z Pluta – Návrat do budúcnosti

popularne_veci_15

Kultový film o sledovaní v čase, ktorý každý pozná pod originálnym názvom Back to the Future, alebo teda Návrat do budúcnosti, mal pôvodne mať omnoho fádnejší názov: Astronaut z Pluta, alebo teda Spaceman from Pluto. Dôvod? Pretože podľa Sida Sheinberga, šéfa štúdia, nikdy žiaden úspešný film nemal v názve slovo „budúcnosť“. Nuž… 🙂

9. Blood Fard – Limp Bizkit

popularne_veci_14

Frontman kapely Limp Bizkit, Fred Durst, sa v jednom príspevku na reddite priznal, že v úplných začiatkoch zvažovali naozaj stupídne názvy. Limp Bizkit sa takmer volal Blood Fart, čo v preklade znamená niečo ako Krvavý Prd. Ešte, že chlapci dostali rozum.

10. Prezidentský palác – Biely dom

popularne_veci_2

Biely dom, sídlo amerického prezidenta, pozná zrejme každý. No menej ľudí vie, že počas americkej histórie sa toto sídlo nazývalo napríklad aj Prezidentský palác či Prezidentský dom. Nakoniec sa Američania rozhodli pomenovať ho podľa farby fasády. 🙂

11. Jerryho a Davidova príručka do sveta internetu – Yahoo

popularne_veci_13

Nuž, sme si istí, že s pôvodným názvom, ktorý v angličtine znie „Jerry’s and David’s Guite to the World Wide Web“, by dnešne Yahoo nebolo také úspešné. Samozrejme, dalo by sa to skrátiť, no skratka JaDGttWWW alebo JDGWWW tiež neznie najlákavejšie.

12. Mortimer – Mickey Mouse

popularne_veci_12

Ak by nebolo ženy Walta Disneyho, dnes by sme slávneho Mickey Mousa volali Mortimer. Jeho žena údajne meno Mortimer nenávidela tak veľmi, až ho prinútila ho zmeniť. A dobre spravil.

13. Smile – Queen

popularne_veci_11

Smile, alebo teda úsmev, ako meno pre jedinečnú a neopakujúcu sa kapelu s výnimočným spevákom, akého ľudstvo už nikdy nezažije? Klišé názov absolútne bez nápadu? Na druhej strane, Queen je rovnako jednoduché ako Smile, no vystihuje kapelu dokonale.

14. Brad’s Drink – Pepsi

popularne_veci_10

„Smiem Vám ponúknuť jeden Bradov drink?“ Znie to naozaj hrozne, však? A kto je vlastne Brad? Caleb Bradham, ktorý v roku 1893 vynašiel nápoj, dnes známy pod názvom Pepsi. No jeho názov zmenil až o 6 rokov neskôr.

15. Starfish – Coldplay

popularne_veci_8

Jedna z najväčších kapiel súčasnosti bola pôvodne známa ako Starfish, čo je v preklade (morská) hviezdica. Názov to nie je zlý, no Coldplay je Coldplay.

16. Spongeboy – Spongebob Squarepants

popularne_veci_7

Spongebob  sa mal pôvodne volať Spongeboy. Dôvod? Názov Spongeboy patril spoločnosti, ktorá vyrábala mopy. 🙂

17. Blue Ribbon Sports – Nike

popularne_veci_6

Predstav si mať na topankách logo Ble Ribbon Sports namiesto jednoduchej fajky Nike. Názov Nike odkazuje na grécku bohyňu víťazstva a fajka má znázorňovať jej krídlo.

18. Stag Party – Playboy

popularne_veci_5

Hugh Hefner takmer pomenoval svoj slávny pánsky magazín Stag Party. V doslovnom preklade ide o „párty jeleňov“, čo je, samozrejme, blbosť. 🙂 Toto slovné sa používa vo význame rozlúčky so slobodou. No vďaka kreslenej postave si Hugh Hefner zvolil názov Playboy a legendárneho zajačika s motýlikom.

19. Tokyo Tsushin Kogyo – Sony

popularne_veci_4

Až do roku 1958 bolo Sony známe pod názvom Tokyo Tsushin Kogyo. Nový a jednoduchší názov Sony bol inšpirovaný latinským slovom „sonus“, čo v preklade znamená „zvuk“.

20. Auctionweb – Ebay

popularne_veci_3

V jednoduchosti je krása, s tým súhlasíme. Stránka, ktorá sa zaoberá aukciami na webe, sa pôvodne nazývala jednoducho AuctionWeb, teda Aukčný web. No ebay znie lepšie, nie? 🙂

Zdroj: BoredPanda | topdesat

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen