Tipy a triky

5 dôvodov, prečo nosiť ponožky aj v noci

ponožky

videní: 773

Ponožky sú považované za prvé veci, čo Egypťania, Gréci a Rimania používali v dobe antických civilizácií. Zatiaľ čo ich hlavným účelom je udržiavať nohy v teple a zaistiť, aby si sa v topánkach cítil príjemnejšie, spánok s ponožkami môže skutočne zlepšiť tvoju  fyzickú a duševnú pohodu.

1. Ponožky ti pomôžu rýchlejšie zaspať.

Prečo musíme nosiť teplé ponožky v noci

Ver tomu alebo nie, štúdie ukázali, že ponožky v noci ti pomôžu rýchlejšie zaspať. Dôvodom je skutočnosť, že zahrievajú nohy. Keď sú nohy teplé, pošle sa tvojmu mozgu správa, aby znížil teplotu tvojho tela, čo zase signalizuje telu, že je čas ísť spať.

2. Môžu zabrániť Raynaudovej chorobe.

Prečo musíme nosiť teplé ponožky v noci

Raynaudova choroba nastáva, keď krv nedokáže správne cirkulovať. Môže to byť  spôsobené faktormi, ako je stres alebo nízke teploty. To vedie k znecitliveniu tela alebo k náhlej bolesti a kŕčovitým symptómom. Nos ponožky, ktoré ti môžu pomôcť zabrániť Raynaudovým symptómom regulovaním vnútornej telesnej teploty a udržiavaním izolácie nôh.

3. Môžu ti pomôcť byť zdravší.

Prečo musíme nosiť teplé ponožky v noci

Pretože spánok s ponožkami znižuje telesnú teplotu a napomáha lepšej cirkulácii krvi, máš väčšiu šancu spať lepšie a zdravšie. Viac spánku znamená lepšie zdravie, šťastie a energiu, ktorá ťa bude poháňať po celý deň. Kto by si neprial spať lepšie a cítiť sa oddýchnutý?

4. Môžu zabrániť návalom tepla.

Prečo musíme nosiť teplé ponožky v noci

Návaly horúčavy sú spôsobené predovšetkým hormonálnymi nerovnováhami v tele, pretože nie je možné regulovať jeho teplotu. Nosenie teplých ponožiek v noci môže pomôcť zabrániť návalom horúčavy, najmä u žien v menopauze, pretože zlepšením krvného obehu sa vnútorná telesná teplota zníži.

5. Môžu pomôcť zmierniť suché nohy.

Prečo musíme nosiť teplé ponožky v noci

Ak máš suché nohy alebo popraskané päty, ponožky ti môžu pomôcť udržať ich hydratované. Predtým, ako ideš spať, nanes na tvoje nohy telový olej alebo zvlhčovacie mlieko a nechaj ponožkám čas, aby spravili svoje kúzlo . Túto metódu môžeš použiť aj na ruky! Ak necháš nohy a ruky skryté v ponožkách, uzamkne to všetku vlhkosť a vyliečiš popraskanú a suchú pokožku.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen