Zaujímavosti

Ako najlepšie zmraziť chlieb, aby bol neskôr ako čerstvý?


videní: 1.1K

Ukázalo sa, že najjednoduchší spôsob zmrazenia chleba je zároveň najlepším spôsobom zachovania chuti. Ak teda kupuješ chlieb do zásoby a nie na okamžitú spotrebu.

Jedným z najchutnejších pôžitkov života je čerstvo upečený chlieb, ktorý chhrumkavo láka tvoje zmysly. Má to však jeden háčik – bochník remeselníckych kváskov, ktorému v pekárni či obchode nedokážeš odolať, vydrží iba jeden, možno dva dni, než sa zmení na obrovský krutón. Mrazenie chleba je preto najlepší spôsob, ako ho udržiavať čerstvý.

Ako najlepšie zmraziť chlieb, aby bol neskôr ako čerstvý?

Chlieb patrí k základným potravinám, ktoré sa tvoria pečením, parením alebo vyprážaním cesta pozostávajúceho minimálne z múky a vody. Vo väčšine prípadov je nutná jedlá soľ a voliteľne aj kvasné činidlo (droždie).

Ako zmraziť chlieb pre najlepší výsledok?

Ak si si doma upiekol čerstvý bochník alebo si si ho kúpil v obchode, najlepšie je ho nakrájať. Pred nakrájaním sa ale uisti, že je úplne vychladnutý. Potom ho zabaľ do plastového obalu a následne do ďalšieho tesného vaku. Pred mrazením nezabudni vytlačiť zo sáčku čo najviac vzduchu. Vieš o tom, že svoj obľúbený chlieb môžeš takto zmraziť v mrazničke na celých 8 mesiacov? To ale platí iba v prípade, že si robíš ozajstné zásoby. Odborníci inak odporúčajú spotrebovať takýto chlieb v priebehu prvých dvoch mesiacov.

Zmraziť môžeš aj celý chlebík

Do mrazničky môžeš odložiť aj celý bochník, ale tiež musí byť zabalený v plastovom obale alebo opätovne uzatvárateľných plastových vreckách. Po rozmrazení a zohriatí je nutné ho použiť celý, lebo inak bude chutiť ako zatuchnutá skalopevná hmota. Ak je práve toto tvoj zámer kvôli návšteve, môžeš ho vložiť do rozohriatej trúby na 200 °C na približne 20 minút, ale musí byť prikrytý alobalom! Ak chceš obnoviť aj chuť čerstvej a ľúbeznej kôrky, odstráň po zohriatí alobal a vlož chlebík do trúby na ďalších pár minút. Najlepšie na tom je, že nikto, ani ty sám neuveríš, že takýto chlieb si mal v mrazničke uložený mesiac. Bude ako čerstvý! 

Zdroj: goodhousekeeping topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen