Zaujímavosti

Ako na opar? Vďaka týmto tipom sa ho zbavíš raz-dva!

opar

videní: 1.3K

Asi dve tretiny dospelého obyvateľstva na svete prenášajú vírus, ktorý spôsobuje opar. Bohužiaľ, akonáhle sa tento vírus dostane do tela, nezmizne, jednoducho žije v tvojich nervových bunkách. Dobrá správa je, že väčšine z týchto „nakazených“ ľudí sa nikdy neukážu žiadne príznaky. Avšak tí, ktorí nemajú také šťastie vedia, ako bolestivé a nepríjemné môžu byť tieto pľuzgiere. Preto tu máme pre teba niekoľko prírodných bojovníkov, ktorí opar zaženú raz-dva!

1. Cesnak

opar

Cesnak má silný prirodzený antimikrobiálny účinok a môže pomôcť pri skrátení doby hojenia. Môže byť aplikovaný priamo na opar. Ak ho užívaš v štádiu skorého brnenia a podchytíš pľuzgiere predtým, ako sa objavia, môže im zabrániť v rozvoji.

2. Éterické oleje

opar

Éterické oleje z mäty piepornej a čajovníka sú známe svojimi antivírusovými, antibakteriálnymi a antiseptickými vlastnosťami a niektoré štúdie ukázali, že tieto oleje môžu zastaviť tvorbu oparu, ak ich použiješ v počiatočnom štádiu.

Zrieď kvapku alebo dve z jedného z týchto olejov s lyžičkou kokosového alebo olivového oleja a aplikuj ho priamo na opar pomocou vatovej tyčinky.

3. Vitamín C

opar

Posilnenie imunitného systému je kľúčom pri liečbe oparu a vitamín C je známym antioxidantom a imunitným posilňovačom . Najlepší spôsob, ako dosiahnuť lepšiu imunitu tvojho tela je vyvážená strava bohatá na vitamín C.

4. Citrónový balzam

opar

Lemonový balzam je krém alebo koncentrovaná masť a účinný bylinný prostriedok proti oparom. Obsahuje niekoľko bylinných extraktov, ktoré sú známe svojimi liečivými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Ak sa používa pravidelne, tento výrobok môže znížiť proces hojenia až o polovicu. Aplikuj priamo na postihnutú oblasť niekoľkokrát denne.

5. Aloe vera

opar

Aloe vera je veľmi účinná  rastlina. Používa sa ako antibakteriálny prípravok a hoci nádchy nie sú spôsobené baktériami, použitie aloe vera zabráni akejkoľvek potenciálnej infekcii. Táto rastlina je tiež veľmi účinná na zmiernenie bolesti a nepohodlia a urýchlenie hojenia.

Z rastliny je potrebné dostať gél. Gél sa aplikuje priamo na zápal a je potrebné nechať ho tam asi 20 minút. Opakuj niekoľkokrát denne.

6. Echinacea aj na opar

opar

Echinacea je jedným z najsilnejších stimulátorov imunitného systému, čo je presne to, čo potrebuješ na prevenciu oparov. Môže sa užívať pravidelne v rôznych formách. Napríklad ako tinktúra alebo pilulky.

7. Vitamín E

opar

Vitamín E urýchľuje regeneráciu buniek pokožky tým, že pomáha uzdraviť choré bunky a vytvárať nové. Existujú dva spôsoby, ako to dosiahnuť: môžeš použiť vitamín E ako olej priamo na poškodenú pokožku alebo jesť veľa potravín s vysokým obsahom vitamínu E.

Zdroj: BrightSide | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen