Zaujímavosti

Kam zmizla Jantárová komnata? 3. časť

Kam zmizla Jantárová komnata?

videní: 865

Prinášame vyvrcholenie článku s názvom Kam zmizla Jantárová komnata? – a to prostredníctvom jeho tretej – záverečnej časti. Pozrite sa spoločne s nami na teórie týkajúce sa zachovania Jantárovej komnaty, ktorú Fridrich daroval svojmu spojencovi Petrovi Veľkému.

Nové tvrdenie, kde Jantárová komnata spočinula, sa vyskytlo v roku 2017. traja nemeckí výskumníci prechádzali správy z KGB a Stasi a potom pomocou rádiolokačného zariadenia pátrali po všetkom čo by mohlo ležať pod Princovou jaskyňou pri Hartensteine. Jeden z výskumníkov v rozhovore pre The Times uviedol, že „našli veľmi veľkú, hlbokú a dlhú sústavu chodieb a narazili na niečo, čo by sa mohlo ukázať ako nástražná mína“.

Svedkovia vypovedajú, že bolo v chodbách uložených mnoho krabíc a vchody sa potom zamaskovali výbuchom. Trojica mužov chce miesto odkryť, ale ako jeden z nich poznamenal novinárom,„potrebujú sponzora“. Iná skupina ľudí má za to, že sa komnata nachádza vo Wuppertale. Karl-Heinz Kleine a jeho bowlingový kluv tvrdí, že tam bola prevezená z hradu v roku 1945. Kleine povedal:

Z Wuppertalu pochádza Erich Koch, nacistický župný vodca vo východnom Prusku, ktorý zomrel v roku 1986 v poľskom väzení. Keď sa Červená armáda priblížila ku Königsbergu, vydal rozkaz, aby vojaci poklad zbalili a previezli do vlasti.

 Poukázal na to, že nacisti mesto prešpikovali podzemnými chodbami a bunkrami. Myslí si, že stratené krabice s rozobranou Jantárovou komnatou spočívajú kdesi v podzemí.

Ďalším kandidátom na miesto posledného odpočinku je Toplitzské jazero, ktoré sa nachádza v hustom lese v rakúskych Alpách. Od jedného svedka sa Norman Scott dozvedel, že v apríli v roku 1945 videl, ako niekto spúšťa do jazera presne 27 krabíc. Podľa záznamov Hlavného úradu ríšskej bezpečnosti bola komnata pred prevozom uložená práve do 27 krabíc. Americkú výpravu smer jazero stálo celé toto úsilie 7 miliónov libier, a pritom našla len o málo viac ako krabicu s nápisom v azbuke. Toplitzské jazero doposiaľ nevydalo nič konkrétnejšie než fakeové britské bankovky v hodnote milión libier. Kam zmizla Jantárová komnata ostáva aj naďalej záhadou.

Zdroj: Wiki topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen