Zaujímavosti

Čo môže o tebe prezradiť tvoja obľúbená farba?


videní: 1.9K

Farba, ktorú si vyberáš každý deň, môže o tebe mnoho povedať celému svetu. Napríklad, ak rád nosíš červené oblečenie, môže ťa to spájať s tým, že si dominantná osoba. Existuje ale viac farieb, ktoré môžu ovplyvniť tvoje správanie a náladu a rôznymi spôsobmi pôsobiť na ostatných.

1. Červená farba

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Áno, červená farba môže priniesť asociácie s agresivitou a dominanciou. Vedci zistili, že u športovcov nosiacich túto farbu je o 5% vyššia pravdepodobnosť výhry. Spúšťa srdcovú frekvenciu a zvýšenie testosterónu a vo výsledku môže zlepšiť výkon.

Jedným zaujímavým zistením je, že čašníčky v červenej uniforme dostávajú od mužov vyššie prepitné. Štúdie potvrdili, že táto farba láka mužov. Má súvis s láskou a vášňou.

2. Fialová

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Fialová je spájaný s kráľovskou hodnosťou a kráľovskými ceremóniami. Okrem toho zanecháva dojem mágie a fantázie. Fialová stimuluje kreativitu a prináša mier, ale zároveň to súvisí s tým, že si citlivý a emotívny.

3. Oranžová

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Ak sa ti páči oranžová, môžeš byť veľmi energický. Táto farba sa používa dokonca aj na pilulky, pretože je dobrým stimulantom.

Je veľmi silná a dá sa spojiť s pulzujúcim sociálnym prostredím. Aj oranžová prináša vzrušenie a energiu. Pravdepodobne preto ju veľa športových tímov používa pre svoje uniformy.

4. Biela

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Človek, ktorý má rád bielu farbu, chce mať pocit uspokojenia. V práci majú títo ľudia sklon byť organizovaní, logickí a zameraní na detaily. Biela môže byť spojená s nezávislosťou pri vytváraní vecí.

Môže tiež vyvolať pocit čistoty a jednoduchosti. Možno práve kvôli týmto vlastnostiam ju niektoré spoločnosti radi využívajú. Napríklad Apple má jednoduché biele pozadie.

5. Čierna

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Je to farba hraníc a autority. Je silná a dokáže navodiť pocit elegancie, formality a tajomstva. Čierna odráža vo svete určitú praktickosť a realizmus, preto ju tak veľmi používajú ľudia, ktorí sa na svojom pracovisku musia riadiť predpismi obliekania.

Osoba, ktorá má rada čiernu, môže byť spájaná s niekým, kto túži po kontrole a nezávislosti.

6. Modrá

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Typ človeka, ktorý má rád modrú farbu, môže byť pri tvorivej práci idealistický, spoľahlivý, autonómny a premýšľavý. Títo ľudia majú sklon venovať pozornosť detailom, stávajú sa perfekcionistami a majú bezchybné spôsoby.

Odborníci tvrdia, že náboroví pracovníci môžu hľadať kandidátov, ktorí si vyberajú modré oblečenie na miesta s vysokou mierou stresu.

7. Žltá

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Kto miluje žltú, má chuť na dobrodružstvo. Ak je biela o nezávislosti, potom žltá je o slobode. Môže byť spojená s humorom, spontánnosťou, optimizmom a vášňou. Títo ľudia bývajú kreatívni, ale aj impulzívni.

8. Zelená

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Zelenú spájame s peniazmi a zeleninou, ale vedci tvrdia, že zelené osobnosti sú outdoorové typy, ktoré túžia po bezpečí. Zelená môže byť spojená s úspechom. Fyzikálnym účinkom vyvoláva relaxáciu a upokojenie.

Je to tiež osviežujúca farba. To môže viesť k celkovému rastu, vzdelávaniu a zdraviu.

9. Ružová

Čo by o vás mohla povedať vaša obľúbená farba

Ružová bola spájaná so zmierňovaním agresie, takže by si pravdepodobne nevidel zločinca v ružovom obleku. O tejto farbe sa tiež vie, že je dobrým regulátorom nálady, vďaka čomu vyzerá človek pri jej nosení upokojujúcejšie.

Hlavné asociácie, ktoré ružová vytvára, sú láska, citlivosť, veľkorysosť a láskavosť. Môže tiež prebudiť túžbu chrániť.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov