Zaujímavosti

Ak robíš toto, si výnimočne inteligentný!


videní: 1.9K

Návyky, ktoré sa považujú za zlé, ako napríklad hryzenie nechtov, sú v skutočnosti znakom toho, že si múdrejší ako väčšina. Samozrejme, že neexistuje iba jeden typ inteligencie, pretože dôležitá je aj sociálna a emočná inteligencia. Zdá sa, že existujú určité črty, ktoré zdieľajú vysokointeligentní ľudia, ktoré ich odlišujú od ostatných, vďaka čomu vždy žiaria. Myslíš si o sebe, že si inteligentný?

Rozprávaš sa sám so sebou

8 znakov Ste výnimočne inteligentný, aj keď sa necítite

Vedci sa domnievajú, že počúvanie rozprávania samého seba má obrovské výhody. Počuť samého seba hovoriť, má na tvoj mozog iný vplyv ako čítanie alebo premýšľanie. V skutočnosti to znamená, že sme pokorní, emócie zvládame lepšie a že dokážeme zvážiť rozhodnutia a prijať iné perspektívy. To zase naznačuje vyššiu emocionálnu inteligenciu.

Máš dobrú sebakontrolu? Si inteligentný…

8 znakov Ste výnimočne inteligentný, aj keď sa necítite

Schopnosť odolávať pokušeniam je znakom inteligencie, najmä u dospievajúcich ľudí. Výskum zistil, že ľudia, ktorí sú inteligentnejší ako priemer, majú väčšiu sebakontrolu, najmä pokiaľ ide o stravu. V skutočnosti sa zistilo , že sebakontrola je jedným z najlepších spôsobov zdravého života a čím skôr začneš, tým lepšie.

Môžeš byť sám

8 Signs You’re Exceptionally Smart, Even If You Don’t Feel You Are

Ľudia s vysokou emocionálnou inteligenciou sú spravidla v poriadku, keď sú sami so svojimi myšlienkami a nápadmi a nepotrebujú sa neustále socializovať, aby boli šťastní. Pretože môžu byť tak dobehnutí svojou vlastnou agendou, necítia strach, že by im niekto ušiel, keď sa nezúčastňujú spoločenských udalostí. Namiesto toho majú len pár blízkych priateľov a užívajú si čas, ktorý majú sami pre seba.

Nemyslíš si, že si veľmi chytrý

8 Signs You’re Exceptionally Smart, Even If You Don’t Feel You Are

Dunning-Kruger efekt naznačuje, že ľudia, ktorí majú nižšiu schopnosť často preceňujú sami seba. Ľudia s vyššou inteligenciou však svoje schopnosti nepodcenili ani neprecenili. Ľudia s vyššou úrovňou inteligencie si viac uvedomujú, čo nevedia, a preto sa nevidia zvlášť inteligentne. To je pravdepodobne niečo, čo si si všimol u vysoko inteligentných jedincov, ktorí nikdy netvrdia, že vedia všetko a sú vždy zvedaví a ochotní sa učiť.

Hryzieš si nechty

8 Signs You’re Exceptionally Smart, Even If You Don’t Feel You Are

Nová štúdia zistila, že hryzenie nechtov nemusí byť v skutočnosti známkou úzkosti. Podľa výskumov sú upokojujúce návyky, ako napríklad hryzenie nechtov, v skutočnosti o perfekcionizme a tvojich pocitoch nespokojnosti. V skutočnosti sa zdá, že ľudia, ktorí majú extrémne perfekcionistické sklony, môžu byť spájaní s vyššou inteligenciou ako tí, ktorí ich nemajú. Tak čo? Teraz si už myslíš, že si inteligentný?

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen