Tipy a triky

Veci, ktoré páry robia, aby ich vzťah vydržal


videní: 1.0K

Spoločný vzťah je rozhodnutím, ktoré môže vytvoriť alebo rozbiť pár. Celý čas, ktorý trávia partneri spolu, môže pomôcť posilniť ich puto, ale interakcia s nepretržitou prevádzkou ich tiež vystavuje všetkému – dobrému, zlému aj škaredému. Spoločný život môže znieť ako namáhavá práca, ale existuje niekoľko spôsobov, ako môžu páry spoločne prekonávať výzvy.

 

Delia sa o domáce práce

8 vecí, ktoré páry robia, aby ich manželstvo vydržalo

Jedna štúdia uviedla, že 56% ženatých respondentov sa domnieva, že spoločné práce sú pre úspešný vzťah veľmi dôležité. Partneri si môžu vytvoriť vlastný systém na zadávanie úloh, v závislosti od svojich schopností a harmonogramov. Môžu tiež vykonávať niektoré práce spoločne ako formu produktívneho spojenia.

Hovoria o peniazoch

8 vecí, ktoré páry robia, aby ich manželstvo vydržalo

Rovnako ako domáce práce by sa mali výdavky za domácnosť považovať za spoločnú zodpovednosť. Páry musia diskutovať o tom, ako plánujú rozdelenie účtov v závislosti od svojich individuálnych platov. Súčasťou rozhovorov o peniazoch by mali byť aj ich nesplatené dlhy a finančné ciele. Partneri musia byť v otázkach peňazí vždy čestní, aby sa vyhli problémom s dôverou.

Majú svoj vlastný zvláštny rituál typický len pre ich vzťah

vzťah

V  článku v časopise Journal of the Association for Consumer Research sa uvádza, že páry, ktoré spolu robia rituály, prežívajú „pozitívnejšie emócie a väčšiu spokojnosť vo vzťahu“.

Tieto zdieľané momenty môžu byť tak jednoduché, ako spoločné domáce práce, oddychovanie na gauči pri sledovaní filmu či spoločný tanec na obľúbenú pieseň.

 Dávajú si priestor na čas pre seba

8 vecí, ktoré páry robia, aby ich manželstvo vydržalo

Spolužitie neznamená, že musíte tráviť každú jednu bdelú chvíľu spolu. Môcť sa nadýchnuť a mať čas pre seba je zdravé aj pre vzťahy.

Samota nám umožňuje zamyslieť sa nad mnohými vecami, vrátane nás samých, a mohla by nám pomôcť stať sa lepšími ľuďmi pre naše polovičky.

Snažia sa vyriešiť svoje konflikty

8 vecí, ktoré páry robia, aby ich manželstvo vydržalo

Pary môžu ich domovy premeniť citovo bezpečný priestor pomocou vytvárania pozitívneho prostredia a riešenie všetkých konfliktov.

Podľa sociálnej psychologičky Amie M. Gordonovej, Ph.D., je rada „Nikdy nechoď do postele nahnevaná“ zastaraná. Ľudia, ktorí sú v strese a vyčerpaní, sú náchylnejší reagovať negatívne. Gordon odporúča stlačiť tlačidlo stop. Konflikty sa riešia lepšie, keď sú obaja partneri v optimálnej psychickej forme a za optimálnych podmienok.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen