Foto

Instagram versus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

Instagram

videní: 906

Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto „dokonalých“ fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.

Populárna bloggerka Chessie King si to uvedomuje a používa svoj profil na sociálnych sieťach na propagáciu pozitívnych postojov k telu a ukazuje „pravú“ stránku každej „perfektnej“ fotografie zdôraznením neuveriteľného rozdielu, ktorý niektoré z fotiek predstavujú.

Ako dôkaz používa zámerne neprirodzené pózy a uhly fotografií a porovnáva ich s typickými „falošnými“ pózami, ktoré instagramové modelky používajú na to, aby sa ich bruchá zdali ploché, nohy dlhšie a pásy užšie. Jej cieľom je otvoiť oči používateľom sociálnych sietí, ktorí majú kvôli svojej postave nízke sebavedomie.

„TOTO SOM JA. Toto je moje telo. Žiadne lichotivé uhly, žiadne lichotivé osvetlenie, len ja a moje telo. Cítim sa ako na vrchole sveta,“ napísala v jednom z príspevkov. „Pred niekoľkými rokmi by som to nikdy nezverejnila. Zaujímali ma len presne naaranžované fotografie, kde som vyzerala najkrajšie a najchudšie. Chodila som do posilňovne toľkokrát, koľko som len mohla, a počítala som každú kalóriu, ktorú som zjedla.“

„Dokonca aj v tom období, kedy som cvičila ako som najviac mohla a jedla zase čo najmenej, som chcela ukázať svoje telo len v tom najlepšom svetle, z toho najlepšieho uhla, pretože inak by fotografia nebola perfektná. Teraz je mojou prioritou byť šťastná a cítiť sa dobre vo svojej vlastnej koži. Cením si svoje telo také, aké je. Neboli sme vyrobení ako bábiky Barbie, ktoré vyzerajú neprirodzene dobre 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Sme ľudia a mali by sme sa všetci radšej cítiť skvelo 24 hodín denne, 7 dní v týždni. A názory bojovníkov spoza klávesnice ma nezaujímajú.“

A takzvaní trollovia skutočne vyšli zo svojich jaskýň a bloggerke naozaj kruto a nemiestne komentovali fotografie . V reakcii na to Chessie začala fotografovať sériu s názvom Instagram verzus realita. „Keby sme počúvali každého trolla a menili svoje telo podľa jeho kyberšikany, každý z nás by vyzeral ako netvor. Či už máš 23 followerov alebo 3 milióny followerov, nikto by sa nemal zaoberať online nenávisťou,“ podčiarkla bloggerka.

Chessie kritizuje nereálne ideály, falošné fotografie a škodlivý charakter on-line trollov s úsmevom a zmyslom pre humor. Pozri si niektoré z jej fotografií nižšie a ak ťa zaujme, nezabudni navštíviť jej Instagram: ChessieKing.

1. Správne oblečenie napomáha k plochému bruchu

IG_vs_real_13

2. Pred a po

IG_vs_real_12

3. Zadok v realite verzus zadok na Instagrame

IG_vs_real_11

4. Hladná verzus najedená

IG_vs_real_10

5. Kľúčom k plochému bruchu je skrútiť sa ako paragraf

IG_vs_real_9

6. Prirodzená verzus neprirodzená póza

IG_vs_real_8

7. Znova to brucho

IG_vs_real_7

8. Koľko fotografií muselo byť vymazaných, kým bola zachytená „tá správna“?

IG_vs_real_6

9. Aj po cvičení to vyzerá trochu inak ako na fotkách z Instagramu…

IG_vs_real_5

10. Vľavo alebo vpravo?

IG_vs_real_4

11. Príliš chudá, príliš tučná

IG_vs_real_3

12. Instagram verzus realita s ohľadom na pozadie…

IG_vs_real_2

13. Neprirodzene ploché brucho

IG_vs_real_1

Zdroj: BoredPanda / Insta / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen