Foto

História trochu inak. Fotografie z minulosti, o ktorých si pravdepodobne netušil, že existujú

História

videní: 364

História je príbeh, ktorý je fascinujúci a desivý zároveň Príbeh, ktorý sa miestami zdá byť až neuveriteľný a ohromujúci. Príbeh, ktorý zmenil sled neuverieľného množstva udalostí.

Písomné dôkazy a historické fotografie nám hovoria s istotou o tom, ako sa odohrali udalosti, ku ktorým došlo dávno predtým, než sme sa narodili. Táto zbierka historických fotografií má presne tú istú úlohu.

1. The Sunset Strip, Kalifornia

hist_foto_10

Cesta Sunset Strip je vzdialená približne 2,5 km od Sunset Boulevard, ktorý prechádza cez západný Hollywood v štáte Kalifornia. Fotografia bola spravená v roku 1979.

2. Kúp si svojho otroka

hist_foto_9

K aukciám otrokov vo veľkom rozsahu dochádzalo v roku 1859 v americkom štáte Georgia. Dražili sa aj ženy, deti a batoľatá.

3. Woodstock – otvárací ceremoniál

hist_foto_8

Hudobný a umelecký festival Woodstock z roku 1969 sa považuje za jediný festival svojho druhu až do dnešného dňa. Dokazuje to aj táto obrovská masa ľudí, ktorá bola prítomná na otváracom ceremoniáli.

4. Historická selfie

hist_foto_7

Selfie kultúra nie je nová. Tento muž je toho dôkazom. Ľudia fotografovali samí seba už v 20. storočí. Táto konkrétna fotografia vznikla v roku 1910. Aj to je jeden z dôkazov, že móda sa neustále opakuje. 🙂

5.

hist_foto_6

Pravidelné samovraždy na Wall Street v Manhattane mali v prestížnych novinách The Washington Post titulok „The Jumpers of ’29“. Burzoví makléri nedokázali zniesť finančnú krízu, a tak sa rozhodli ukončiť svoj život. Fotografia je z roku 1929.

6. Zabaviť sa dá aj bez alkoholu

hist_foto_5

Unavené páry „po tom, čo sa zúčastnili Chicágskeho tanečného maratónu, ktorý sa konal v roku 1930.

7. Koks Emil

hist_foto_4

Díler kokaínu predáva drogu prostitútke na ulici v Berlíne. „Koks Emil“, ako dílera nazývali, predával drogy nelegálne. Táto fotografia bola zachytená v roku 1929.

8. Plavky ťa v Chicagu dostanú do väzenia

hist_foto_3

Na fotografii, ktorá bola zhotovená v roku 1922, je žena, ktorá bola zatknutá v americkom meste Chicago, pretože mala na verejnosti príliš krátke plavky. Niečo také bolo v tej dobe prísne zakázané.

9. Hollywood

hist_foto_2

Viac ako 100 metrov dlhý a takmer 14 metrov vysoký legendárny nápis HOLLYWOOD LAND sa nachádza na hore Santa Monica. Nápis bol pôvodne vytvorený ako reklama pre miestne nehnuteľnosti. Dnes je nápis chránený a stará sa oň spoločnosťou Hollywood Sign Trust.

10. Dychberúci titulok

hist_foto_1

Adolf Hitler, krutý diktátor nacistov, sa zastrelil 30. apríla 1945. Adolfova manželka spáchala samovraždu konzumáciou kyanidu. Na tvárach vojakov je vidieť úľavu.

Zdroj: TheWittyBuzz / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen