Foto

Je možné cestovanie v čase? Tieto fotografie údajne dokazujú, že áno

cestovanie v čase

videní: 571

Chcel si niekedy vrátiť čas? Určite každý z nás už zažil podobné myšlienky, či už z radostných alebo smutných dôvodov. Čo ak je ale cestovanie v čase možné? Tu je 10 fotografií, ktoré sú podľa niektorých ľudí dôkazom…

Hoci väčšina z týchto príbehov je pravdepodobne vymyslená, podľa fyzikálnych zákonov nie je cestovanie časom úplne nemožné. Samozrejme netvrdíme, že ide o skutočné dôkazy cestovania v čase. Navyše väčšinu z nich vyvrátili skeptici a vedci. No niektorí ľudia stále veria, že tieto fotky a príbehy môžu byť legitímnym dôkazom toho, že sa niektorí ľudia vrátili späť v čase alebo prišli z minulosti.

10. Nicolas Cage?

cestovanie_v_case_10

Táto fotka „Nicolasa Cagea z minulosti“ vyzerá až príliš nápadne ako herec. Hoci nevieme, kto je pán na fotografii, vieme, že pochádza z roku 1870. Na aukčnom portáli eBay sa predala za 1 milión dolárov.

9. John Travolta?

cestovanie_v_case_1

Nuž, Nicolas Cage nie je jediný cestovateľ v čase. Podobne ako fotka Cagea, aj táto fotografia „Johna Travoltu z minulosti“, konkrétne z roku 1860, vyvoláva dojem, že John Travolta cestuje v čase. Nie je prekvapením, že fotka bola tiež ponúknutá na predaj na eBay, no predala sa „len“ za 50 000 dolárov.

8. Moderne oblečený muž na fotografii z roku 1941

cestovanie_v_case_2

„Hipster cestujúci v čase“ nazval internet muža na fotografii slávnostného otvorenia mostu v Britskej Kolumbii z roku 1941. S fotoaparátom v ruke, slnečnými okuliarmi a modernou košeľou vyzerá úplne inak ako zvyšok ľudí. Avšak, hoci sa to môže zdať bizarné, všetky položky, ktorá má „hipster“ na sebe, boli v roku 1941 ľahko dostupné.

7. Pracovníci továrne v DuPont

cestovanie_v_case_3

V dave pracovníkov opúšťajúcich továreň v meste Massachusetts v roku 1938 môžeš vidieť jednu ženu, ktorá zrejme s niekým telefonuje. Podľa údajného vnuka ženy, dáma na fotografii testovala nový bezdrôtový telefón vyvinutý vedcami spoločnosti.

6. Mike Tyson vs Peter McNeeley

cestovanie_v_case_4

Počas zápasu v roku 1995 je na pozadí vidieť človek, ktorý drží niečo, čo nápadne pripomína smartfón. Fotografia bola veľmi diskutovaná s niektorými kritikmi argumentujúc, že je to jednoducho digitálny fotoaparát z 90. rokov.

5. CD box

cestovanie_v_case_5

Na fotografii z roku 1800 je podľa niektorých ľudí niečo, čo pripomína CD box.

4. Fort Apache

cestovanie_v_case_6

Vo filme z roku 1948 jazdí herec Henry Fonda na koni, keď zrazu vytiahne niečo, čo pripomína iPhone. Napriek tomu, že táto scéna v poslednej dobe spôsobila na internete rozruch, ľudia poukázali na to, že je to pravdepodobne len zápisník.

3. Chaplinov cestujúci v čase

cestovanie_v_case_7

V roku 2010 filmový tvorca George Clarke uploadoval na internet videoklip z filmu Charlieho Chaplina. V ňom žena zdanlivo telefonuje cez mobilný telefón… V roku 1928! Väčšina skeptikov však tvrdí, že prístroj je s najväčšou pravdepodobnosťou len pomôckou pre slabo počujúcich.

2. Muž podáva list žene vo vstupnej hale domu

cestovanie_v_case_8

Ide o obraz, ktorý generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cooke obdivoval v Rijksmuseum v Amsterdame. V roku 1670 ho namaľoval Pieter de Hooch. Zaujímavé však je, že list, ktorá podáva žene, sa nápadne podobá na Apple iPhone. „Vždy som si myslel, že som vedel, kedy bol iPhone vynájdený, ale teraz už nie som si istý,“ poznamenal Tim Cook.

1. Charlotte Moberly and Eleanor Jourdain

cestovanie_v_case_9

V roku 1911 publikovali dve anglické akademičky knihu s názvom „Dobrodružstvo“ pod pseudonymami „Elizabeth Morison“ a „Frances Lamont“. Tvrdili, že cestovali späť v čase a že počas návštevy videli ducha Marie Antoinette v paláci vo Versailles. Ich tvrdenia spôsobili do istej miery spor a zmätok.

Zdroj: List25 / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen