Zaujímavosti

Chceš ušetriť? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci


videní: 267

Globálna pandémia Covid 19 sa nedotýka len tvojho fyzického a duševného zdravia, ale aj financí a hospodárstva. Mal by si preto prehodnotiť, na čo míňaš svoje peniaze.

Veľa ľudí teraz zostalo bez práce, alebo má obmedzenú možnosť chodiť pracovať za normálnu plácu. Hold, zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia. V týchto ťažkých časoch by si mal prehodnotiť, na čo míňaš peniaze a ubezpečiť sa, že robíš naozaj rozumné rozhodnutia. A keď sa ti to podarí, pokračuj v tom aj po skončení pandémie.

Lotérie a stávky

Chceš ušetriť? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci

Lotérie a stávky sú jeden masívny podvod. Ceny určite vyzerajú lákavo – kto z nás by nechcel zarobiť 90 miliónov? Skutočné šance na výhru v porovnaní s potenciálnym vyplácaním sú ale tak vzdialené, že aj tých najsilnejších stávkarov čaká časom sklamanie.

Predplatné časopisov

Chceš ušetriť? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci

Ak máš koníček, ktorý pohlcuje celú tvoju myseľ už od prebudenia, predplatné časopisov sa javí ako skvelý spôsob aktualizácie dát. V súčasnosti máš ale všetko na internete! Tak načo míňať peniaze na predplatné alebo na kúpu časopisov? Online obsah sa predsa len pravidelne aktualizuje, novinári dokážu spracovať všetko behom pár minút a keď sa objavia nové informácie, budeš o nich vedieť hneď.

Časopisy sú drahé pre tvoju peňaženku aj pre životné prostredie. Pri výrobe sa používajú lesklé farby, vysokokvalitný papier a iné, bohužiaľ neudržateľné materiály. Naopak, online obsah je pre životné prostredie omnoho priaznivejší, najmä vzhľadom na súčasný posun k udržateľnejším zdrojom energie.

Poplatky za prečerpanie

Chceš ušetriť? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci

Život pod možnou bankovou hranicou je jednou z najhlúpejších vecí, ktoré môže urobiť osoba pripútaná k peniazom. Každý mesiac v debete platíš poplatky navyše len preto, lebo nemôžeš spravovať svoje peniaze, ale stále čerpáš iba z banky. Síce sa to nezdá veľa, ale po roku sa aj tých pár eur napočíta a mohol by si za ne ísť radšej každý mesiac do kina, ako prispievať banke na výnosoch.

Na jednej strane sú prečerpania veľmi užitočné v prípade mimoriadnych situácií. Ak si ich ale nevyhradíš iba pre prípad núdze, sú úplne zbytočné. V skutočnosti ťa z dlhodobého hľadiska nakoniec len zadlžia viac. Nemyslíš si, že bankové inštitúcie zarábajú dosť peňazí aj bez toho, aby brali tie tvoje?

 

Zdroj: Dumblittleman topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen