Zaujímavosti

10 svetoznámych osobností, ktoré mali tie najpodivnejšie zlozvyky

zlozvyky

videní: 1.7K

Áno, aj svetoznámi géniovia, celebrity a iné osobnosti majú zlozvyky. 🙂

Hviezdy vyzerajú nádherne z diaľky. No akonáhle sa dostaneš bližšie, môžeš sa popáliť. To isté by sme mohli povedať aj o niektorých z najznámejších kreatívnych géniov, ktorí kedy žili na našej planéte. Niektoré zlozvyky, ktorým tieto osobnosti holdovali, môžeme prinajmenšom označiť za zvláštne. Presvedč sa sám!

1. Stanley Kubrick a jeho nežnejšia stránka

Notoricky známy striktný perfekcionista Stanley Kubrick stojí za takými filmami ako „2001: Vesmírna odysea“, „Mechanický pomaranč“ alebo „Osvietenie“. Napriek tomu, že legendárny režisér bol vo svojom osobnom živote izolovaný a oddelený, mal aj svoju nežnú stránku. Z celého srdca miloval zvieratá. V istom momente jeho života žil v dome spolu so 16-timi mačkami. Okrem toho mal sedem zlatých retrieverov a štyroch oslov.

2. Wolfgang Amadeus Mozart a jeho infantilný zmysel pre humor

Mozart, ikona klasickej hudby, ktorá po stáročia kraľovala hudobným dejiným. Napriek tomu je tu malý detail o tomto veľkom mužovi, ktorý je často prehliadaný. Mozartovi sa totiž veľmi páčili vtipy, ktoré zahŕňali prdenie… Dokonca zložil skladbu s názvom „Leck mich im Arsch“, čo môžeme voľne preložiť ako „vylíž mi riť“.

3. Leonardo da Vinci a jeho spánok

Da Vinci bol maliar, spisovateľ, sochár, vynálezca, architekt, priekopník v anatómii človeka, vášnivý milovník zvierat a možno aj jeden z najznámejších vegetariánov (alebo možno vegánov), ktorí kedy žili. Zdá sa, že tento človek nemal žiaden zlozvyk… No opak je pravdou. Jeho slabosťou (alebo silnou stránkou?) bol spánok. Da Vinci ho totiž neznášal. Niektoré zdroje tvrdia, že spal len 15 minút každé 4 hodiny.

4. Salvador Dali a jeho žena

Pri pojme surrealizmus zrejme väčšine z nás zíde na um Dali so svojimi nezabudnuteľnými fúzmi. Jeho život bol rovnako excentrický ako jeho obrazy. A rovnaký bol aj jeho vzťah s manželkou. Keď sa oženil so svojou životnou múzou a láskou, správal sa k nej ako k bohyni. Kúpil jej hrad a mohol ju navštíviť len v prípade, že od nej dostal písomnú pozvánku.

5. Lev Nikolajevič Tolstoj a jeho topánky

Synonymum ruskej literatúry, Lev Nikolajevič Tolstoj,  nielenže písal historicky presné knihy, ale sám sa stal historicky významnou osobou ešte počas svojho života. Napriek tomu, že pochádzal z najvyšších vrstiev spoločnosti, nakoniec začal spochybňovať morálku spoločnosti, v ktorej žil, a vydal sa vlastnou cestou. Stal sa vegetariánom a nosil výhradne topánky, ktoré si vyrobil sám.

6. Edvard Grieg a jeho žaba

Nórsky skladateľ Edvard Grieg zložil také skladby ako „In The Hall Of The Mountain King“ alebo „Morning“. Hoci ti možno názvy nič nehovoria, určite si ich už počul. Jeden musí mať obrovské šťastie, aby sa narodil s takým talentom… Alebo stačí, ak bude so sebou nosiť svoju šťastnú figurínu žaby. Nosil ju vo vrecku kabáta vždy, keď pracoval, dirigoval alebo vystupoval.

7. Erik Satie a jeho výstrednosti

Významný francúzsky skladateľ Erik Satie bol jednoducho divný. Dalo by sa povedať, že až nepochopiteľne bizarný. Začnime jeho stravovacími návykmi: jedol len jedlo, ktoré bolo biele, ako sú napríkald vajcia, cukor, soľ, kokosové orechy, ryžu a podobne. Každý deň vstal presne o 7:18, obedoval striktne o 12:11, večeral o 19:16 a spať chodil o 22:37. Okrem toho bol chorobne posadnutý zbieraním dáždnikov (mal ich viac ako 100) a založil si vlastné náboženstvo.

8. Honoré De Balzac a jeho láska ku káve

„Ak by nebola káva, nemohol by som písať, a to znamená, že by som nemohol žiť,“ povedal raz renomovaný francúzsky spisovateľ Balzac. A myslel to smrteľne vážne, pretože denne vypil až 50 šálok kávy.

9. Michelangelo a jeho hygiena

Sixtínska kaplnka vo Vatikáne by bez Michelangela nevyzerala ani zďaleka tak, ako ju poznáme dnes. No jej autor bol v skutočnosti trochu iný, ako by sa mohlo zdať. Napríklad nosil jedno oblečenie niekoľko dní vkuse (dokonca v ňom aj spal), bránil sa sprchovaniu a hygienu považoval za zdravotné riziko. Možno to malo nejaký zmysel, pretože napriek tomu sa dožil naozaj úctyhodného veku 89 rokov.

10. Albert Camus a Zoo

Významný zástupca francúzskeho glamouru 20. Storočia, Albert Camus, bolo viac než len elegantný intelektuál, ktorý miloval fajčenie natoľko, že svoju mačku pomenoval Cigareta. Bol spisovateľom, ktorý získal Nobelovu cenu, filozofom, politickým aktivistom, novinárom, vášnivým milovníkom futbalu a ešte väčším fanúšikom zvierat. Počas svojej návštevy New Yorku si prezrel tamojšiu zoo nie raz, nie dvakrát, ale dvadsaťkrát.

Zdroj: BoredPanda | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen