Foto

Príroda je nepredvídateľná. Tieto fotografie ťa v tom utvrdia

príroda

videní: 2.2K

Príroda je nepredvídateľný element, ktorý nám často dokazuje svoju silu. Fotografie, ktoré ti dnes ukážeme, sú dôkazom toho, že nás ešte stále dokáže ohromiť.

Sme na tejto planéte tak dlho, že si myslíme, že nás už nič nedokáže prekvapiť. Príroda je však mocným pánom a ešte sa nám nepodarilo odkryť veľa z jej tajomstiev. Nasledujúce fotografie ti ukážu, a možno aj pomôžu pochopiť, niektoré javy, ktorými nám príroda ukazuje svoju fantáziu.

Oblaky nad Kamčatkou sú jednými z najpodivuhodnejších, aké sa na našej planéte tvoria. Prúdy vzduchu z nich vytvárajú takéto nádherné vzory.

12-72

Ak si nikdy nepracoval v sade, tak takto nejak to vyzerá, keď sa nestihne, čo by sa malo.

3-92

Aj takto môžu vyzerať ľadové kryštáliky.

14-67

V močiaroch nikdy nevieš, na čo môžeš naraziť…

5-87

Ohnivé tornádo vzniká tak, že oheň vytvára teplo, ktoré stúpa nahor a vytvára tak stĺp. Vďaka vetrom, prichádzajúcim z rôznych strán, sa tento prúd ohňa pomaly otáča a mení sa na tornádo. Ohnivé tornádo patrí k tým výnimočnejším úkazom, ktorými nás príroda fascinuje.

21-24

Dívaš sa na fytoplanktón – druh riasy, ktorý verí, že svetlom odradí predátorov. Kvôli chemickým reakciám sa svietiaci planktón nachádza len v slanom mori. No čo už, snáď ho uvidíš niekde na dovolenke.

16-62

Občas sa oplatí chodiť s hlavou v mrakoch. Možno tam zbadáš aj takúto dúhu.

15-65

Takto vyzerá miesto, kde sa spájajú dva oceány.

18-49

Značka, ktorá platí len pre ľudí. Príroda má svoje vlastné pravidlá.

11-75

Spočiatku to vyzerá ako malý zamrznutý vodopád, potom zbadáš človeka a odrazu nie je až tak malý…

7-83

Aj ty si si myslel, že je to možné iba v animákoch?

10-77

Tento atmosférický fenomén sa vyskytuje vo Venezuele. Na mieste, kde sa rieka Catatumbo vlieva do jazera Maracaibo môžete zbadať počas jednej minúty až 28 bleskov. Toto naozaj výnimočné predstavenie je možné sledovať až 140 nocí počas roka.

13-67

Hmla prechádzajúca ponad budovy na pláži v Miami.

25-18

Zdrojmadeincccp | topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen