Tipy a triky

Prečo by si mal vyskúšať spať na zemi ako v Japonsku?


videní: 1.3K

Ak si vyrastal v západnej krajine, pravdepodobne si zvyknutý spať schúlený na mäkkej posteli. Ale keď vojdeš do japonskej spálne, je pravdepodobné, že nenájdeš žiadnu posteľ. Existuje veľa dôvodov, prečo Japonci dávajú prednosť tomu, že spia na podlahe, a nejde len tradíciu alebo úsporu miesta v malých apartmánoch. Ukázalo sa, že spánok na zemi má niekoľko veľmi pôsobivých zdravotných výhod.

1. Môže to zmierniť bolesti chrbta

Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo to vyskúšať

Spánok na tvrdom a rovnom povrchu je dobrý pre chrbát a môže ťa zbaviť bolesti, ktorá ťa sprevádza roky. Počas spánku na mäkkej posteli sa určite budeš cítiť pohodlne, tvoj matrac sa však môže časom začať  prepadávať , čo spôsobí zakrivenie chrbtice a vedie k bolestiam chrbta. Lekárski odborníci v skutočnosti dokonca odporúčajú umiestniť pod matrac dosku. Spánok na podlahe tiež udrží chrbticu vyrovnanú a zabráni tomu, aby sa tvoje telo krútilo do neprirodzenej polohy.

2. Môže to zlepšiť držanie tela

Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo to vyskúšať

Ak spíš v správnej polohe a chrbtica dostane správnu oporu, bude pre teba oveľa jednoduchšie držať chrbát vystretý počas dňa. Spanie na podlahe ti môže pomôcť napraviť zlé držanie tela, pretože keď ťa nebolí chrbát, necítiš potrebu hrbiť sa.

3. Môže to zlepšiť krvný obeh

Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo to vyskúšať

Keď spíš na podlahe, zvyšuje to prietok krvi, pretože váha je rozložená rovnomerne a na rôzne časti tela je menší tlak. Spánok v prirodzenej polohe tiež zabráni otupeniu a mravčeniu spôsobenému zlým krvným obehom. Napríklad, ak spíš stočený na boku, krv cirkuluje a potom prúdi späť do tvojho srdca a spôsobuje rôzne zdravotné problémy, ako sú krvné zrazeniny a kŕčové žily.

4. Ak začneš spať na podlahe, pomôže ti to včas vstať

Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo to vyskúšať

Ak je pre teba ťažké opustiť pohodlie vankúšov a ráno vstať z postele, nie si sám. Mnoho ľudí bojuje, keď sa spustí budík, a je v pokušení stlačiť tlačidlo odloženia. Keď spíš na podlahe, dosiahneš správnu kvalitu spánku a nie je ti až tak pohodlne, aby si tam chcel ležať celý deň.

5. Je to dostupné

Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo spať na podlahe

Prechodom na „podlahovú posteľ“ urobíš radosť aj svojej peňaženke. Priemerný človek utratí okolo 1 000 dolárov za matrac a výber nesprávneho a jeho výmena ťa môže stáť nejaký čas a energiu. Spánok na podlahe ti ušetrí tisíce dolárov, pretože si nebudeš musieť kupovať tiež rám postele alebo rošty.

Kto by sa mal vyhnúť spánku na zemi

Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo to vyskúšať

Podlaha je najtvrdší povrch, na ktorom môžeš spať, a hoci má spánok bez matracov veľa výhod, pre niektoré skupiny ľudí sa neodporúča.

  • Alergici. Pretože na podlahe sa zhromažďujú nečistoty a prach , u ľudí náchylných na alergické reakcie sa môže vyskytnúť kašeľ a nádcha.
  • Ľudia s chorobami kostí. Ak už trpíš vážnym ochorením kostí, spánok na podlahe môže spôsobiť viac škody ako úžitku, pretože by mohol spôsobiť väčší tlak na kĺby.
  • Starší ľudia. Pretože pohyblivosť klesá s vekom, pre starších dospelých by mohlo byť ťažké dostať sa na podlahu.
  • Studené podvaly. Ak zistíš, že sa v noci budíš a je ti chladno, je lepšie vyhnúť sa spánku na podlahe, pretože ťa môže ešte viac ochladiť.

    Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen