Tipy a triky

Ako nadviazať rozhovor? Už nikdy nenastane trápne ticho

rozhovor

videní: 541

Často sa pri rozhovore ocitáme v situácii, kedy nastane to povestné nepríjemné ticho. Alebo len chceme dokázať nadviazať s niekym rozhovor a rozrozprávať ho. To, čo nás v tomto brzdí je strach. Bojíme sa že nenájdeme správne otázky, ktoré by sme sa mohli opýtať, bez toho, aby sme vyzerali zvláštne alebo podozrivo.

Chápeme, že máš potrebu byť dobrým pri začatí spoločenských rozhovorov a odvrátiť akúkoľvek nepríjemnosť, ktorú môže spôsobiť nesprávny prístup alebo otázky. Zostavili sme preto zoznam jednoduchých otázok a spôsobov, ako môžeš začať priateľské rozhovory alebo naštartovať rozhovor, keď nastalo ticho.

1. Rozprávaj o tom, čo je okolo teba

Je to technika, ktorá je užitočná v mnohých situáciách. Jednoducho použi svoje zmysly na pozorovanie prostredia, v ktorom sa nachádzaš, a niekoľko základných vizuálnych záchytných bodov o osobe, s ktorou sa chceš rozprávať. Všimni si napríklad, čo má daná osoba v ruke, napríklad knihu či jedlo, a použi to na začatie konverzácie o tejto téme.

Môže to byť niečo ako: „Hej! To je skvelá kniha, čítala si XYZ toho istého autora?“ alebo „Milujem hranolky, ktoré robia v tejto reštaurácii. Sú najlepšie! “

rozhovor

2. Pomôž druhej osobe, aby sa pri tebe cítila príjemne

Skús sa spýtať napríklad na to, odkiaľ pochádza. To ju bude nútiť myslieť na domov, rodinu, rodné mesto… Je to naoko neosobný, ale veľmi účinný spôsob, ako nadviazať rozhovor. Úplným víťazstvom je, ak ste z rovnakého mesta.

rozhovor

3. Osobné otázky sa nepýtaj hneď

Na začiatok je najlepšie nahodiť nejakú neosobnú tému na rozhovor. Príjemný rozhovor sa môže začať napríklad počasím. Z takýchto malých tém nemá druhá osoba rušivý pocit. Ak sa chceš dozvedieť o tom druhom viac, pýtaj sa otvorené otázky, na ktoré sa nedá odpovedať iba áno či nie.

rozhovor

4. Prejav záujem o drobnosti

V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy svetu vládnu sociálne siete, si ľudia omnoho viac vážia ozajstný záujem o ich osobu. To, na čom naozaj záleží sú maličkosti. Opýtaj sa napríklad: „Čo bolo najkrajšie, čo ste dnes zažili?“ Ukážeš, že tvoj záujem je skutočný. Okrem toho podobná otázka rozširuje celkový pocit pozitívnej energie a začneš ňou príjemný rozhovor.

rozhovor

5. Humor je kľúč

Humor je niečo, čo sa jednoducho nedá odignorovať. Málokto totiž odolá smiechu. Ak si požehnaný dobrým zmyslom pre humor, využi to tak, že povieš niečo vtipné. Môže to byť o situácii, v ktorej sa práve nachádzate alebo o bežnej téme. Buď ale opatrný. Nehovor nič, čo by mohlo byť druhou stranou nesprávne pochopené.

rozhovor

6. Rozhovor veď v aktuálnych témach

Začni sa rozprávať o niečom, čo sa nedávno stalo populárnym a musí to poznať naozaj každý. Napríklad pieseň či film. Skús sa vyhnúť politike. Radšej siahni po nejakej zaujímavej udalosti.

rozhovor

7. Požiadaj človeka o malú láskavosť alebo o pomoc

Ide o malý psychologický trik. Ľudia totiž milujú pocit, že sú dôležití. A väčšina ľudí neodolá dobrým skutkom. Požiadanie ľudí o pomoc alebo o láskavosť im umožňuje vedieť, že sú v dominantnej pozícii – aj keď je to len na túto sekundu. Zvyčajne ti ľudia neodmietnu pomôcť. Malo by ísť o maličkosti, ako napríklad: „Požičali by ste mi na chvíľu svoje pero?“

rozhovor

8. Ako udržať kontakt

Nie je vždy ľahké prísť s niečím inteligentným, zábavným alebo zaujímavým na udržanie rozhovoru či kontaktu. V tomto prípade stačí byť sám sebou a byť úprimný. Často podceňujeme silu čistej a jednoduchej úprimnosti. Ak si sa s niekým rozprával a rád by si s ním zostal v kontakte aj po ukončení rozhovoru, opýtaj sa najprv, či sa dotyčná osoba cítila rovnako, a potom požiadaj o telefónne číslo alebo iný kontakt.

Nikdy nevieš, kedy môže prísť náhodná schôdzka a rozhovor. Môžu mať často príjemne neočakávané obraty a neskôr sa premenia na veľké príbehy.

Zdroj: BrightSide | topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen