Foto

Nápad za nápadom: Aj takto sa dajú využiť nepotrebné veci

nápad

videní: 1.8K

Mať dobrý nápad je občas na nezaplatenie. Výtvory na nasledujúcich fotografiách sú dôkazom toho, že ľudia sú schopní sa vynájsť v každej situácii.

Nápad vytvoriť z veci, ktorá by sa inak stala nepotrebným odpadom, niečo s novým využitím, je skvelý. Hlavne v dobe, kedy má naša planéta problém s nadmernou tvorbou odpadu. Takéto pretváranie je jednou z možností, ako aspoň trochu zmenšiť konzumnosť našej spoločnosti. Stačí k tomu len dobrý nápad a trocha voľného času. Samozrejme, trpezlivosť je tiež veľmi potrebná.

1. Netradičný nábytok z kovových sudov by bol pekným dotvorením posedenia na záhrade.

1-162

2. Na posedenie vonku väčšinou volíme materiály, ktoré vydržia všetky nepriazne počasia. Pneumatiky tak nemusia byť iba súčasťou kvetinovej skalky v tvojej záhrade, ľahko ich môžeš premeniť na pohodlné stoličky, ktoré vydržia akékoľvek počasie.

8-155

3. Takýto stôl by potešil nielen hudobníkov. Staré a nefunkčné piano našlo nové využitie a okrem estetickej hodnoty má aj tú funkčnú.

4-162

4. Lavička vytvorená zo starých počítačových skríň: jednoduché a štýlové posedenie.

12-140

5. Ak patríš aj ty medzi knihomoľov, ktorí by najradšej mali aj steny z kníh, toto je nábytok, ktorý ťa zahreje pri srdci. Nápad, ktorý je ľahko realizovateľný aj u teba doma.

21-56

6. Drobné mince sa nám väčšinou len nečinne povaľujú v peňaženke. Ak ich máš veľa, môžeš sa podujať na tvorbu takejto nevšednej záhradnej stoličky. Jednoducho krásny kúsok za málo peňazí, a to doslova.

17-107

7. Ak si aj ty milovníkom hier, takýto mini organizér by vyčaril úsmev aj na tvojej tvári.

5-158

8. Drevo nemusí vždy skončiť ako palivo do krbu. Ani nemusíš použiť časti starých lodí na to, aby si si vyrobil takéto nádherné kôlničky. Aj keď v tomto prípade im práve tvar lodí dodáva ten správny šmrnc.

18-95

9. Zo starého suda na víno je razom krásna a luxusne vyzerajúca vinotéka.

11-144

10. Motor z lietadla sa medzi tvojimi nepotrebnými vecami pravdepodobne nenachádza. Ak však poznáš človeka, ktorý miluje grilovanie, toto by preňho mohol byť skvelý darček.

3-165

Zdroj: micccp topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen