TOP 10

TOP10: Toto sú tie najjedovatejšie hady sveta!

hady

videní: 981

Hoci nie všetky hady sú jedovaté, existujú aj také, ktoré usmrtia človeka do 30 minút. Toto je sila jedného z najrozumnejších zvierat na svete.

Hady môžu byť kdekoľvek, od suchých púští Austrálie až po tropické záhrady obyvateľov Floridy. Tí, ktorí mali toľko nešťastia a hady ich uhryzli, opísali príznaky bolestivého uhryznutia. Sú to najmä ťažkosti s dýchaním, zvracanie a nevoľnosť, necitlivosť a zlyhanie orgánov. Je to relatívne bolestivý spôsob úmrtia. A napriek tomu, že sme vyvinuli protijed, ktorý je zodpovedný za mnohé prežitia, ak nie sú ľudia dostatočne rýchlo ošetrení, uhryznutia jedovatých hadov si stále môžu vyžiadať životy.

10. Zmija

zmija

Zmije sú považované za jedny z najjedovatejších hadov sveta. Živia sa malými zvieratkami, napríklad potkanmi, ktorých prekvapia a usmrtia svojím paralyzujúcim jedom.

9. Mamba zelená

mamba zelena

Rovnako ako ostatné druhy mamby, mamba zelená je silno jedovatá. Jediné uhryznutie by dokázalo zabiť aj niekoľko ľudí. Jed sa rýchlo šíri a postihuje najmä srdce, nervy a svaly. Symptómy ďalej prechádzajú od nevoľnosti ku ťažkostiam s dýchaním a prehĺtaním, nepravidelnému tepu srdca, kŕčom až k zástave dýchania.

8. Taipan veľký

taipan velky

Často je považovaný za najnebezpečnejšieho hada v Austrálii. Sú veľmi prchkí a akýkoľvek pohyb v ich blízkosti zrejme vyvolá útok. Jeho jed by ťa zabil v priebehu pár minút.

7. Bojga africká

hady

Bojga má veľmi silný jed, ktorý prenáša cez veľké zuby umiestnené v zadnej časti čeľuste. Tieto hady sú schopné svoju čeľusť otvoriť až na 170°, čím dokážu uvoľniť veľké množstvo jedu. Človeka zabije vnútorné alebo vonkajšie krvácanie.

6. Korálový had

koralovy had

Pri uhryznutí týmto hadom pocíti človek len malú alebo dokonca žiadnu bolesť ani opuch. Ostatné príznaky môžu byť oneskorené, ktoré sa objavia až po dvanástich hodinách. Avšak, ak sa človek nelieči, neurotoxín začne narúšať spojenie medzi mozgom a svalmi, čo spôsobuje nezrozumiteľnú reč, dvojité videnie a svalovú paralýzu, prípadne respiračné alebo srdcové zlyhanie.

5. Pakobra

hady

Je to druh veľmi rýchleho, vysoko jedovatého hada, ktorý pochádza z Austrálie. Jeho farba a vzor sú pomerne variabilné, v závislosti od jeho výskytu.

4. Štrkáč

strkac

Napriek tomu, že uhryznutia štrkáča sú zriedkavo smrteľné pre ľudí pri správnej liečbe, sú ich uhryznutia najčastejšie zo všetkých. Najväčšia koncentrácia štrkáčov je v juhozápadnom a severnom Mexiku, zatiaľ čo Arizona je domovom trinástich druhov, viac než ktorýkoľvek iný štát.

3. Bungar modrastý

modrasty

Bungar modrastý, s ktorým sa často stretávame v Thajsku, je považovaný za jedného z najnebezpečnejších hadov na svete, pretože viac ako päťdesiat percent všetkých jeho uhryznutí vedie k smrti – dokonca aj pri podaní protilátky.

2. Kobra kráľovská

hady

Dorastá do dĺžky až 5,6 m a je tak najdlhším jedovatým hadom na svete. Kobra kráľovská žije hlboko v pralese a často sa zdržiava neďaleko vody. Stretu s človekom sa vyhýba, ale bolo zaznamenaných niekoľko prípadov uhryznutia týmto hadom.

1. Ploskochvost užovkový

ploskochvost

Jedna kvapka jedu kobry kráľovskej dokáže zabiť 150 ľudí, niekoľko miligramov jedu ploskochvosta užovkového môže zabiť až 1000 ľudí. Dobrá správa je, že tento had je považovaný za veľmi plachého.

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen