Tipy a triky

Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

vychytávky

videní: 1.7K

Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A svoje vychytávky sú ochotní zdieľať s celým internetom. Preto ti prinášame tieto super vychytávky, ktoré si zamiluješ!

Ako ošúpať vajcia?

vychytávky

Ak máš ťažkosti pri lúpaní vajec, postupuj podľa týchto pokynov . Pridaj približne jednu čajovú lyžičku jedlej sódy do vody, v ktorej budeš variť vajíčka. Zvýši sa tak zásaditosť a rýchlejšie sa uvoľní škrupina.

Ako nafúkať veľa balónov bez námahy?

vychytávky

Ak chystáš narodeninovú oslavu a už nemáš silu fúkať milión balónov, tu je jednoduchý trik. Budeš potrebovať lievik, fľašu, ocot, jedlú sódu a, samozrejme, balóny. Sódu nasyp pomocou lievika do balóna, ocot nalej do plastovej fľaše. Potom pripevni balónik na hrdlo fľaše a postav ho kolmo na fľašu. Sóda padne do fľaše s octom a vzniknutá chemická reakcia nafúkne balón. Geniálne!

Ako lokalizovať defekt na pneumatike?

vychytávky

Toto sa môže stať každému. Jednoducho máš na pneumatike defekt a nevieš, kde. Nafúkaj pneumatiku vzduchom, potri ju mydlovou vodou a po obvode hľadaj, kde sa začnú tvoriť bubliny. V tom mieste uniká vzduch, takže je tam diera.

Ako sa zbaviť žltých škvŕn od potu?

vychytávky

Zbaviť sa škvŕn od potu je naozaj obtiažne. Ak si už vyskúšal mnohé vychytávky a žiadna nefungovala, máme pre teba tip. Použi citrón a vodu. Zmiešaj tieto dve suroviny v pomere 1:1 a potri zmesou škvrny. Nechaj pôsobiť a potom ručne preper.

Ako ušetriť čas pri čistení kúpeľne po holení?

vychytávky

Úprimne, máloktorý chlap rád čistí kúpeľňu po holení. Tie malé fúziky sa dostanú snáď všade. A ak ich spláchneš rovno do umývadla, môžu časom upchať odpad. Vždy však môžeš na umývadlo natiahnuť igelit, ktorý po holení jednoducho stiahneš a vysypeš do koša. Igelit môžeš použiť znova a znova.

Ako zabrániť vrecu na odpad, aby sa skĺzlo do koša?

vychytávky

Stáva sa to každému. Vrece sa odpad má jednoducho tendenciu zošmyknúť sa do nádoby a často je nepríjemné vyťahovať ho naspäť. Aby si tento problém raz a navždy vyriešil, stačia ti iba samolepiace háčiky. Prilep ich hore nohami na boky odpadkového koša a vrece pripevni šnúrkami, ktoré sa používajú na stiahnutie vrchu vreca.

Ako vyžehliť košeľu bez žehlenia?

vychytávky

Ráno nemáš zvyčajne veľa času. Niekedy zabudneš nastaviť aj budík. V týchto prípadoch je každá minúta cenná. Ak chceš, aby tvoje oblečenie vyzeralo lepšie, zaves ho do kúpeľne, keď sa budeš ráno sprchovať. Výsledok ťa prekvapí!

Ako otvoriť zaváraninovú fľašu?

vychytávky

Potrebuješ len pevnú lepiacu pásku. Celý trik spočíva v tom, že lepiacu pásku upevníš na viečko fľaše tak, ako je zobrazené na obrázku vyššie. Daj si pozor, aby lepiaca páska bola zospodu na hranici viečka a siahala aspoň do 1/4 obvodu viečka. Potom chyť fľašu do jednej ruky a pásku potiahnu druhou rukou. Hotovo.

Ako ušetriť čas pri potvrdzovaní toho, že nie si robot?

vychytávky

Toto otravuje asi každého. Klikať na všetky obrázky, na ktorých je semafor a podobne… Ak ťa nabudúce požiadajú potvrdiť, že nie si robot, stlač dlho začiarkavacie políčko a  potom pusť. Táto žiadosť by sa ti už nemala zobrazovať.

Zdroj: BrightSide | topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen