Zaujímavosti

Satan a jeho tajné posolstvá 2. časť

satan

videní: 720

Pokračujeme druhou časťou článku o Satanovi a tajných posolstvách, ktoré sú, resp. nie sú zakomponované vo filmoch ako reklama, či v skladbách od The Beatles či Led Zeppelin, ako ste sa mohli presvedčiť aj v rámci prvej časti článku. Teraz sa však pozrime na druhú časť, kde si rozoberieme piesne so schopnosťou zabíjať, či „diabolskú“ hudbu.

Neuvedomené správy ovplyvňujú prevažne dva zmysly – zrak a sluch. Týka sa to aj utajených Satanových posolstiev ukrytých v niektorých textov piesní známych hudobných interpretov. Keď sa na texty piesní známych hudobných interpretov pozrieme z tohto uhla pohľadu, nájdeme čierne omše, časti rituálov, narážky na Belzebuba a podobne. Ide o účinné signály, keďže sluchové orgány spracovávajú informácie oveľa rýchlejšie ako zrakové. Navyše ich obsah sa dostáva do emocionálneho centra vedomia a preto nás výrazne ovplyvňuje. V roku 1990 zbavili skladateľov heavy metalovej skupiny Judas Priest obvinenia zo zabitia. Skutok sa udial 23. decembra 1985, keď osemnásťročný Raymond Belknap a dvadsaťročný James Vance šesť hodín popíjali alkohol, fajčili a počúvali album Stained Class. Nakoniec obaja spáchali samorvaždu. Vražednou zbraňou bola pištoľ. Belknap zomrel okamžite a Vance po troch rokoch na následky zranení. Zo skutku obvinili skupinu a nahrávaciu spoločnosť CBS. Obvinenie sa zakladalo na tvrdení, že pieseň Better By You, Betther Than Me obsahovala zašifrovanú správu, ktorá viedla k samovraždám. Rozsudok obžalovaných oslobodil, keďže spomínaný čin nebolo možné dokázať.

Rock ako hudobný žáner sa so satanizmom spája od svojho vzniku. Už v 50. rokoch sa povrávalo, že hudobník Robert Johnson predal na križovatke diaľníc 61 a 49 v Clarksdale v Mississippi dušu diablovi, aby sa z neho stal najlepší blueosový interpret. Mýtus je témou piesne Me and the Devil Blues. O niekoľko desaťročí neskôr obvinila katolícka cirkev slávnych hudobníkov Elvisa Presleyho a Jerryho Lee LEwisa, že svojimi piesňami podporujú satanizmus. Podobné obvinenia neobišli ani The Beatles. Najznámejším prípadom je pieseň Revolution 9 z albumu The White Album. Pri prehrávaní skladvy odzadu počuť odkaz o smrti člena skupiny Paula McCartneyho. Hatlanina na konci piesne znie pri prehraní odzadu ako“ „Turn me on, dead man, turn me on, dead man…“ Liverpoolska skupina si podobné situácie užívala. Na obale albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band sa medzi slávnymi osobnosťami nachádza aj známy strašidelný anglický okultista Aleister Crowley.

Zdroj: cloudfront topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen