Tipy a triky

Peniaze: Vďaka týmto pravidlám bude život jednoduchší

peniaze

videní: 538

Existuje veľa zložitých a účinných trikov na to, ako investovať peniaze a zarobiť ich ešte viac. Ale väčšinou sú účinné iba pre ľudí, ktorí sú talentovaní v podnikaní. To však neznamená, že všetci ostatní, ktorí sa chcú mať lepšie, nemajú šancu. Potrebujú sa len naučiť niekoľko pravidiel, vďaka ktorým bude ich život jednoduchší.

Peniaze investuj do seba

Najlepšia investícia do budúcnosti, ktorú môžeš urobiť, je  investícia do seba samého. A čím skôr si to uvedomíš, tým lepšie, pretože by si mali robiť toľko rôznych vecí, koľko len dokážeš.

Nemyslíme tým, že by si mal nevyhnutne získať klasický vysokoškolský titul, ale namiesto toho sa pokús vzdelávať sa v niečom, o čo sa skutočne zaujímaš. Čítanie kníh, online kurz, získanie certifikácie alebo zapísanie sa do programov osobného rastu sú skvelé možnosti. A čím viac do seba investuješ, tým cennejším sa staneš. V modernom svete internetu má každý prístup k mnohým bezplatným lekciám a kurzom: skús vďaka ním zistiť, ktorým smerom by si mal ísť.

Pamätaj na pravidlo 3 8

Všetci vieme, že v priemere pracujeme 8 hodín denne, spíme 8 hodín denne a máme asi 8 hodín voľného času. Svoju pracovnú dobu predávame iným ľuďom a nášmu telu dávame čas na spanie. Jediným spôsobom, ako sa v niečom zlepšiť, je múdro stráviť posledných 8 hodín dňa. Urob niečo, čo by mohlo byť užitočné z dlhodobého hľadiska, napríklad zlepšuj zručnosti, ktoré už máš, alebo získaj nové, namiesto toho, aby si si len prezeral nejaké videá s mačkami na internete.

Utrácaj menej a získaj viac voľného času a flexibility

Články o bohatstve často odporúčajú minúť menej. A tento tip má v skutočnosti oveľa väčší zmysel, ako sa zdá. Len si predstav, že máš prácu, ktorú nenávidíš, žiješ na mieste, ktoré sa ti nepáči, a že dokážeš to všetko zmeniť, keď budeš chcieť. Keď začneš viac šetriť, staneš sa flexibilnejším. A na druhej strane môžeš robiť veci, ktoré sú pre teba skutočne dôležité.

Postupuj podľa pravidla 24 hodín

Keď niečo kupujeme, mohli by sme byť unesení našimi emóciami. Keď si kupujeme niečo veľké, mohli by sme dokonca stratiť hlavu. A keď kupujeme niečo malé, je to ľahké, pretože peniaze, ktoré míňame, nie sú významné a slúžia ako rýchly spôsob zábavy. A potom si uvedomíš, že tieto nákupy neboli celkom rozumné-

Preto, aby si znížil výdavky na veci, ktoré naozaj nepotrebuješ, musíš dodržiavať pravidlo 24 hodín. Počkaj 1 deň, kým urobíš nákup. Tvoje emócie sa upokoja a budeš si môcť konečne uvedomiť, ako sa skutočne cítiš. Budeš prekvapení počtom vecí, ktoré si sa nakoniec rozhodol nezakúpiť.

Každý deň stráv 1 minútu kontrolou svojich výdavkov

Tento trik je prekvapivo jednoduchý, ale umožňuje ti udržať svoje výdavky pod kontrolou každý deň. Uprostred každého dňa stráv 1 minútu kontrolou a premýšľaním o každom jednotlivom nákupe, ktorý si v danom období vykonal. Umožní ti to odhaliť akékoľvek problémové oblasti, spomaliť tok tvojich výdavkov a určiť normálnu sumu peňazí, ktorú potrebuješ na každý deň.

peniaze

Ak neveríš, že môžeš byť úspešní, rýchlo ťa unaví to, čo robíš, a myslíš si, že čokoľvek, čo urobíš, je zbytočné, takže nič nedosiahneš, čo dokazuje, že máš vlastne pravdu. Tento kruh sa zdá byť nekonečný. Skús však experiment – zmeň svoje negatívne predstavy o peniazoch a ži takto mesiac. Výsledok ťa prekvapí.

Vieš, čo určuje tvoju úroveň šťastia a radosti? Ak o tom chvíľu popremýšľaš, uvedomíš si, že to nie sú peniaze, ale schopnosť vychutnať si veci, ktoré už máš.

Uvedomenie si faktu, že peniaze riešia iba tie najvýznamnejšie problémy, ako je usporiadanie veľkej svadby alebo návšteva krásneho letoviska, ti umožňuje zarobiť ešte viac. Pretože keď skutočne pochopíš tento princíp, prestaneš uvažovať o honbe za peniazmi a peniaze nebudú konečný cieľ v tvojom živote a začneš robiť presne to, čo skutočne chceš.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen