Tipy a triky

TOP10: potraviny, ktoré máš skladovať v chladničke 2. časť


videní: 1.1K

Pokiaľ ide o skladovanie výrobkov, je potrebné zohľadniť množstvo faktov, aby boli potraviny čo najdlhšie čerstvé, bezpečné a chutné. Zlé podmienky môžu viesť k nepríjemným následkom, ako sú znehodnotené potraviny, množenie plesní alebo dokonca napadnutie chrobákmi. Všetci vieme, aké dôležité je skladovať potraviny ako mlieko či šunka v chladničke, ale oveľa viac produktov môže mať prospech z pobytu v chladničke. Môže to zvýšiť ich trvanlivosť, zlepšiť chuť a tak ďalej. Aby si si doprial naozaj chutné a čo najviac čerstvé jedlo, tieto potraviny by si mal skladovať radšej v chladničke.

6. Citrusové ovocie

10 Popular Foods We Ought to Start Storing in the Fridge

Pomaranče, mandarínky, grapefruity a ďalšie citrusové plody môžeme skladovať až 2-3 týždne v chladničke a len asi 10 dní pri izbovej teplote. Ovocie netreba dávať do nádoby alebo do igelitového vrecka – je lepšie, keď vzduch okolo neho cirkuluje.

7. Hummus

10 Popular Foods We Ought to Start Storing in the Fridge

Nezáleží na tom, či si kupuješ pasterizovaný hummus v obchode alebo si nejaký vyrobíš doma – nie je bezpečné ho udržiavať pri izbovej teplote. Neotvorený pasterizovaný výrobok môžeš po otvorení uchovávať v chladničke asi 3 mesiace a 1 týždeň – ak je hummus tradičný bez konzervačných látok, je bezpečné zjesť ho v priebehu jedného týždňa.

8. Orechy

10 Popular Foods We Ought to Start Storing in the Fridge

Po otvorení vrecka s orechmi je najlepšie ich vložiť do vzduchotesnej nádoby a do chladničky, aby sa zachovala ich vlhkosť; orechy tak zostanú dlhšie čerstvé. Mali by sme tiež pamätať na to, že nesolené orechy zostanú časom sviežejšie ako solené orechy.

9. Potraviny ako kvasinky a droždie

potraviny

Sušené kvasinky sú jedným z tých produktov, ktoré je možné dlho skladovať, ak zostanú neotvorené v skrini (asi 2 roky), ale po otvorení sa v nesprávnych podmienkach veľmi rýchlo kazia. Preto je zásadné uchovávať ich vo vzduchotesnej nádobe v chladničke. Týmto spôsobom ich  môžeš používať až 4 mesiace.

10. Vafle a palacinky

10 Popular Foods We Ought to Start Storing in the Fridge

Ak si si kúpil vafle alebo palacinky ako polotovar, nie je bezpečné uchovávať ich pri izbovej teplote. Tieto výrobky by sme mali skladovať v chladničke (3-4 dni) alebo v mrazničke (až 2 mesiace). Domáce palacinky a vafle môžu zostať v chladničke vo vzduchotesnej nádobe 2-3 dni.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen