Tipy a triky

TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel 1. časť


videní: 629

Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé – až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť správne. Získanie dezinformácií o zdraví a výžive ti to môže len zhoršiť. Tieto veci vôbec nie sú až také zdravé, ako na prvý pohľad vyzerajú. Poď sa s nami pozrieť, čo je naozaj prospešné pre teba a tvoje telo…

1. Citrónová voda

10 vecí, ktoré by mohli byť menej zdravé, ako sme si mysleli

Kvôli svojej kyslosti môže citrón zhoršovať kyslý reflux, bežný stav, ktorý postihuje každý mesiac napríklad 60 miliónov Američanov. Kyselinová tekutina, ako je citrónová voda, môže tiež poškodiť zubnú sklovinu. Zubní lekári odporúčajú používať slamku pri pití citrónovej vody a následné vypláchnutie úst.

2. Veci ako čaj

10 vecí, ktoré by mohli byť menej zdravé, ako sme si mysleli

Väčšina z nás vie, že čierna káva môže zafarbiť zuby, ale čaj môže mať tiež vplyv na farbu tvojej skloviny. Pretože čaj obsahuje viac trieslovín ako káva, je ešte pravdepodobnejšie, že spôsobí dlhotrvajúce zafarbenie. Vypitie pohára vody po šálke čaju môže pomôcť zmierniť tieto škvrny.

3. Sušené ovocie

10 vecí, ktoré by mohli byť menej zdravé, ako sme si mysleli

Mnoho ľudí nahradí sladkosti sušeným ovocím, ale to môže byť pre tvoje zuby skutočne dosť nebezpečné. Spoločnosti často používajú umelé potravinárske farbivá na zvýšenie príťažlivosti sušeného ovocia, ktoré ti môžu zafarbiť zuby. Sušené ovocie môže tiež znížiť prirodzené vylučovanie slín v ústach. Pretože sliny pomáhajú bojovať proti baktériám, môže to spôsobiť ďalšie zdravotné problémy v ústach.

4. Agávový sirup

veci

Mnoho ľudí, ktorí si uvedomujú zdravie, sa snažia vyhnúť cukru a nejesť veci s obsahom tejto bielej kryštalickej látky. Namiesto toho používajú prírodné sladidlá. Ale agávový sirup je spracovaný sirup a má nebezpečne vysoký obsah fruktózy. Môže to poškodiť tvoju pečeň, pretože z fruktózy sa stáva tuk, ktorý môže zase spôsobiť tukové ochorenie pečene.

5. Nízkokalorické veci

10 Things That Might Be Less Healthy Than We Thought

Viac ako 80% ľudí opäť získa nadváhu, keď skončia s nízkokalorickou stravou a vedci sa domnievajú, že za to môžu nízkokalorické jedlá. Ak pravidelne prijímaš menej kalórií, ako tvoje telo potrebuje, spôsobuje to spomalenie metabolizmu. Pretože tieto diéty majú zvyčajne nízky obsah bielkovín, ovplyvňuje tiež svalové tkanivo. Namiesto obmedzenia kalórií odporúčajú lekári a odborníci jesť dostatok bielkovín a do tréningovej rutiny pridať aj odporové cvičenia.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen