TOP 10

TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor? 2. časť


videní: 1.2K

„Face Sugar“, fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  – to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme sa rozhodli zistiť, čo by sa stalo s našimi telami, keby sme aspoň na chvíľu vylúčili zo života cukor. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

6. Možno sa vyhneš tomu, že budeš mať „cukrovú tvár“

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Keď premýšľame o cukre, často je to spojené s priberaním .  Aj dermatológov však znepokojuje tento „biely nepriateľ“. Oni tvrdia, že cukor vyvoláva hormonálny stres, čo vedie k zlému stavu pleti a má to zvláštne meno – „cukrová tvár“. Prejavuje sa ako sivý odtieň kože, presvetlené obočie, škvrny po celej tvári a tenšia koža.

7. Ak vynecháš zo života cukor, môžeš mať hustejšie vlasy

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Podľa dermatológov môže cukor vyvolať rednutie vlasov a ich vypadávanie. Stáva sa to preto, lebo zvýšená hladina glukózy vyvoláva nerovnomerné hladiny hormónov, ako je inzulín a steroidy, a hormonálna rovnováha sa zmení na horskú dráhu. Vlasová pokožka potom nie je dobre živená a môžeme začať strácať vlasy. Správna strava už možno nebude schopná obnoviť škody, ktoré boli spôsobené, ale môže zabrániť budúcemu vypadávaniu vlasov.

8. Môžeš sa vyhnúť nadmernému ochlpeniu na tvári a tele

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Vedci tvrdia , že keď jeme rafinovaný spracovaný cukor, môžeme čeliť problému nežiaduceho ochlpenia na tele. Cukor vyvoláva zvýšenú hladinu inzulínu v našej krvi, čo zase vyvoláva vyššie hladiny testosterónu. Tento hormón zintenzívňuje rast vlasov a robí ich viac pigmentovanými. Ich nadmerné množstvo môže spôsobiť, že tmavé vlasy dorastú nad našu hornú peru a na brucho.

9. Tvoja pokožka môže začať starnúť pomalšie

cukor

Vedci tvrdia , že cukor nemusí byť iba spúšťačom akné, ale môže aj urýchliť starnutie našej pokožky. Pri príchode do nášho tela sa cukor podieľa na poškodení kolagénu našej pokožky a tento proces sa ešte viac urýchľuje ultrafialovým svetlom. Naša pokožka sa stáva menej elastickou a krehkejšou a má zvýšenú pravdepodobnosť na tvorbu vrások a ochabnutie. Cukor môže tiež potláčať ľudský rastový hormón, ktorý je zodpovedný za náš metabolizmus a zloženie tela a bez tohto hormónu môžeme vyzerať a cítiť sa staršie.

10. Tvoje kosti budú silnejšie

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Existuje rozšírený názor, že soľ robí naše kosti krehkejšími, pretože vylučuje vápnik z nášho tela, pri cikaní. Lekárov ale ešte viac znepokojuje ďalší biely kryštál, ktorý môže byť pre naše kosti ešte horší, a tým je cukor. Nedávny výskum zistil, že sťažuje nášmu telu metabolizáciu vitamínu D a v skutočnosti zbavuje naše kosti vápnika, horčíka a ďalších živín. Môže to viesť k osteoporóze a krehkosti nášho kostného tkaniva.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen