Zaujímavosti

Záhady sveta, ktoré nedokáže nikto vysvetliť 2. časť


videní: 3.3K

Vedci z celého sveta sa ocitli tvárou v tvár tajomným nálezom. Neznáme civilizácie minulosti, záhadné artefakty a dokonca aj nevysvetliteľné monolity sa jednoducho objavili a zatiaľ sa nenašlo nijaké vysvetlenie pre tieto záhady sveta.

5. Stopy obrovského tvora v sýrskom chráme patria medzi najväčšie záhady sveta

8 Things That Are Still a Mystery, Even to Scientists

Sýrsky chrám Ain Dara je známy okrem iného aj niekoľkými obrovskými vyrezávanými stopami, ktoré sa nachádzajú pri jeho vchode. Veľkosť stôp je 3-krát väčšia ako u ľudskej nohy, ale je diskutabilné, či majú byť od obra, človeka alebo zvieraťa.

Stále nie je jasné, koho majú odtlačky predstavovať, ale mnohí sa domnievajú, že sú to znaky božstva, ktoré vstupovalo do chrámu na svojej ceste na trón vo vnútri.

6. Pokročilá technológia získaná z oceánu po tisícročí

8 Things That Are Still a Mystery, Even to Scientists

Tento mechanizmus sa podarilo vyloviť v roku 1901 z vraku lode neďaleko ostrova Antikythera, odtiaľ pochádza aj jeho názov. Slúžilo na sledovanie cyklov slnečnej sústavy. Sledovalo pohyb Slnka, Mesiaca, Merkúra, Venuše, Marsu, Jupitera a Saturna. „Nebeské hodiny“ dokonca vysvetľovali, ktoré hviezdy vychádzali a zapadali do konkrétnych dní.

Technológia prístroja bola veľmi vyspelá a ďalšie tisícročie sa s ňou nikto nestretol. Pôvod mechanizmu zostáva pre modernú vedu záhadou.

7. Kamenné gule na Kostarike

záhady

Tieto monumenty obrovskej kamennej gule sú dielom predkolumbovskej civilizácie, ktorá sa môže datovať dokonca do roku 600 pred n. l. Podľa archeológa, ktorý tieto kamene našiel, boli vytesané pomocou ďalších menších kameňov.

Niektorí neodborníci dokonca špekulujú, že tieto kamene boli použité na znázornenie smeru alebo na astronomické účely. Ich skutočný účel je stále záhadou, pretože civilizácia, ktorá tieto sochy skutočne vytvorila, zmizla už dávno.

8. Gobekli Tepe

8 Things That Are Still a Mystery, Even to Scientists

Archeológovia objavili usporiadanie v Turecku s názvom Göbekli Tepe, ktorý sa zdá byť chrámom. Môže to byť znamenie, že ľudia skutočne začali stavať chrámy dávno predtým, ako sa začali usadzovať v trvalých mestách.

Gobekli Tepe má kamenné stĺpy s vyrezávanými scénami zvierat, ktoré sa datujú dokonca do 10. tisícročia pred n. l., čo z neho robí najstarší chrám na svete.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen