Tipy a triky

Planéta potrebuje záchranu! Toto nauč svoje deti

planéta

videní: 772

Naše deti prijímajú návyky veľmi rýchlo a ak ich ako rodičia naučíme návyky šetrné k životnému prostrediu, môže to zohrávať obrovskú úlohu pri ochrane životného prostredia v budúcnosti. Tieto návyky sú potrebné, aby sa naše deti mohli lepšie spojiť s prírodou, a tak ich bude inšpirovať k živým rozhovorom o záchrane planéty. Umožní im to viac si uvedomiť environmentálne problémy, aby mohli diskutovať o spôsoboch ich riešenia v budúcnosti. Planéta Zem potrebuje záchranu!

Pomocou sociálnych médií vytvor riešenia, ktoré planéta potrebuje.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Sociálne médiá sa môžu stať dosť návykové , najmä pre mladšiu generáciu, ktorá je najviac vystavená obsahu internetu a trávi menej času v prírode. Toto sa však môže využívať aj pozitívne (napríklad na záchranu planéty), keď sú deti povzbudzované, aby sa navzájom spájali, podporovali a inšpirovali sa po celom svete so spoločným záujmom o prírodu a ochranu prostredníctvom výmeny nápadov a vytvárania riešení.

Vysvetli im, že keď emisie klesnú, globálne otepľovanie sa spomaľuje.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Deti sa môžu učiť, že vozidlá sú obrovskou príčinou globálneho otepľovania a zodpovedajú za 1/5 všetkých emisií. Môžu si vziať tieto informácie a aplikovať ich na svoje vlastné budúce rozhodnutia. Dobrá starostlivosť o našu planétu sa dá dosiahnuť tak, že sa vyhneme preplneniu nášho prostredia vozidlami. A planéta sa nám za to odvďačí.

Minimalizácia počtu  vozidiel na osobu znižuje emisie uhlíkových plynov, ktoré spôsobujú znečistenie a podporujú globálne otepľovanie. Použitím elektrických automobilov a vozidiel s nízkou spotrebou paliva tiež môžeme podporovať obnoviteľnú energiu, pretože produkujú nulové emisie.

Vždy zatvor kohútiky, pretože sa počíta každá kvapka.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Uč deti, že je dôležité šetriť vodu. To sa dá dosiahnuť dobrým zastavením kohútikov, prevarením iba potrebného množstva vody a zhromažďovaním dažďovej vody na polievanie. Mal by si ich tiež povzbudiť rýchlejšej sprche, pretože každú minútu môže sprcha spotrebovať až 17 litrov vody.

Dbaj na to, aby bolo dobre postarané o zvieratá.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Deti by sa mali učiť, že so všetkými živými tvormi by sa malo  zaobchádzať opatrne a s rešpektom. O potravu pre zvieratá  a lásku k nim by sa mali starať, aby sa zabezpečila zdravá rovnováha ekologického systému.

Môžu pomôcť zvieratám, ktorým dáva naša planéta domov, tým, že budú navštevovať útulky a tiež tým, že sa vyhýbajú účasti na zábave, ktorá poškodzuje zvieratá, ako sú cirkusy či psie zápasy.

Recykluj a znovu použi plasty.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Deti by sa mali povzbudzovať k recyklácii plastových fliaš, uzáverov fliaš a nádob, pretože ide o biologicky neodbúrateľné materiály, ktorých rozklad trvá niekoľko desaťročí. Je to najlepší prostriedok na ochranu planéty pred znečistením plastovým odpadom, plastovými skládkami a plastovým znečistením v mori, ktoré tiež ovplyvňuje našu biosféru.

Jedz viac čerstvých a ekologických potravín.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Pestovanie ekologických potravín sa považuje za lepšie pre životné prostredie ako tradičné poľnohospodárske metódy, pretože sa vyhýbajú používaniu umelých hnojív a pesticídov, ktoré škodia pôde. Ekologicky dopestované jedlo je tiež zdravšie a výživnejšie .

Zasaď čo najviac stromov.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Stromy sú budúcnosť a deti by sme mali učiť ich oceňovať a chrániť. Výsadba stromov bude zásadná pre náš ekosystém v budúcnosti. A planéta Zem sa im poďakuje.

Vypni svetlá v miestnostiach, ktoré nepoužívaš.

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Deti všetkých vekových skupín by sa mali naučiť šetriť energiou skúmaním a užívaním vonkajšieho sveta, napríklad prechádzkami po pláži a kempingom, aby pochopili rôzne prírodné zdroje a naučili sa, ako ich udržiavať. Vypínanie svetiel, keď ich nepotrebujú, je tiež vynikajúcou aktivitou pri učenie malých detí, ako šetriť elektrinu a energiu všeobecne.

Účasť na miestnych čisteniach životného prostredia

9 Things We Should Teach Our Children to Help Our Planet Survive

Povzbudzovanie detí, aby sa zúčastňovali na dňoch čistenia v komunite a na zbere odpadkov, je skvelým spôsobom, ako urobiť svet lepším miestom a socializovať sa s ostatnými.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen