Tipy a triky

5 znakov, pri ktorých ti hrozí nebezpečenstvo

nebezpečenstvo

videní: 1.5K

Zlodeji a zločinci sú poriadne prefíkaní! Majú niekoľko trikov, pri ktorých ti hrozí nebezpečenstvo.

Ako však tieto triky včas zaregistrovať a ochrániť tak seba, prípadne svoj majetok? Neexistuje žiadna všeobecná rada, pretože zlodeji a zločinci využívajú nespočetné množstvo trikov, pri ktorých ti hrozí reálne nebezpečenstvo. Mal by si byť obozretný najmä v situáciách, ktoré nepoznáš a sú pre teba nové. Istý si však nemôžeš byť ani pri každodenných činnostiach. V dnešnom príspevku si ukážeme týchto 5 znakov, vďaka ktorým ostaneš opatrný a nevbehneš tak do pasti, ktorú si pre teba pripravili zlodeji.

Plastová fľaša medzi pneumatikou a karosériou auta

Niektoré triky, ktoré používajú zlodeji sú naozaj primitívne a nevyžadujú si nejakú extrémnu námahu. Skvelým príkladom je aj tento trik. Zlodej umiestni plastovú fľašu medzi koleso a blatník, spravidla na strane spolujazdca. Auto svojím pohybom začne vydávať podivný hluk a každý šofér sa rozhodne vystúpiť a skontrolovať si svoje auto. Na túto chvíľu čaká zlodej, ktorý využije chvíľkovú nepozornosť vodiča a odcudzí mu jeho osobné veci, ktoré sa nachádzajú v automobile. V tom horšom prípade dôjde ku krádeži samotného auta. Preto je lepšie, ak si auto skontroluješ pred jazdou. Ak to však neurobíš a počuješ divné zvuky, je lepšie auto zaparkovať, zatvoriť dvere, prípadne zamknúť a až tak vykonávať dôkladnejšiu kontrolu.

Prázdne plechovky umiestené na zadnej strane automobilu

Tento trik funguje na rovnakom princípe ako plastová fľaša, ktorú sme spomínali vyššie. Stačí ak zlodej priviaže na zadnú časť vozidla zopár prázdnych plechoviek, ktoré budú vydávať naozaj nepríjemný zvuk. Vďaka tomu je vodič nepozorný a zlodej tak môže využiť svoju príležitosť. Znova odporúčame odstaviť auto na bezpečnom mieste a s veľkou obozretnosťou skontrolovať, čo sa vlastne stalo.

Oznámenie o blokovaní auta

V zahraničí celkom obľúbený trik zlodejov, ktorí sa takto dostali k mnohým automobilom. Ak nakupuješ a v nákupnom centre počuješ, že tvoje auto blokuje auto niekoho iného, zvýš svoju opatrnosť. Svoje auto najprv skontroluj z diaľky. Je možné, že v skutočnosti nikoho neblokuješ. Auto nahlásili iba zlodeji a tvojou úlohou je doniesť im kľúče až priamo k autu. Ak z diaľky vidíš, že tvoje auto nikoho neblokuje, určite zavolaj políciu, alebo upovedom bezpečnostnú službu, pretože ti hrozí reálne nebezpečenstvo.

Detský plač za dverami

Keď počuješ detský plač za svojimi dverami alebo pod oknami, určite nevychádzaj bezhlavo von. Skontroluj situáciu zvnútra a presvedč sa o tom, že za dverami sa naozaj nachádza dieťa. Ak nikoho nevidíš a dieťa neodpovedá, zavolaj radšej políciu. Takýto trik majú v obľube zlodeji, ktorí vykrádajú domy a byty.

Zvuk tečúcej vody

Ďalší obľúbený trik. Ak počuješ zvuk tečúcej vody, ktorý je príliš silný, mal by si sa mať na pozore. Zlodej ti na dvore otvorí kohútik s vodou a ty máš pocit, že ti zrejme prasklo potrubie. Vždy, ak počuješ takéto zvláštne zvuky, tak sa najprv presvedč o tom, že si na dvore sám. Túto príležitosť vedia dokonale využiť zlodeji vo svoj prospech. Ak na teba nezaútočia, tak ťa minimálne vykradnú. Ak sa ti niečo nezdá, zavolaj radšej políciu.

Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen